Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Baker CZ v Brně opět kořistí Ondry Surána, tentokrát s Mildou Kratochvílem

Druhý zaváděcí turnaj Baker CZ se odehrál na Kaštance v Brně v sobotu 11.12.2021 na místním house mazacím modelu. Tím zaváděcí turnaje 2021 končí a v roce 2022 už jdeme na ostro do roční série, která obnáší celkem 9 turnajů – 3 v Brně, 3 v Praze, 3 v Pardubicích. Povedeme roční žebříček za celou republiku, ale také oddělené žebříčky za jednotlivá centra. Propozice pro rok 2022 jsou zveřejněny na stránkách turnaje.

Ale pojďme na dnešek. Zahrát si přišlo 15 dvojic. Ještě než se pustíme do hodnocení dnešních výsledků, nemůžeme nezmínit pohodu v herně, příjemnou atmosféru a také dva rautíky z domácí produkce – výborná domácí sekaná a pak výpečky prostě skvělé! Jen se po všem zaprášilo. A tak to má být…

Kvalifikace: hrálo se 10 her. První rundu ovládli Zdenda Havlíček s Milanem Souškem se součtem 1949 (vč. HDC) s nejvyšší hrou 245. Pýcha jim vydržela jen do druhé rundy, kde nastoupili domácí Míla Kratochvíl s Ondrou Suránem a dali 2095 a navíc si přivlastnili nejvyšší nához výkonem 248. Hodně se zadařilo i Pavlovi Nádvorníkovi s Irenou Zelinkovou (1853), šli na druhé místo. Dále postupuje 8 nejlepších, posledními kdo se prodrali do finále byli Brokešovi. Jen o 4 bodíky méně měli na svém kontě Petr Henzl s Alenou Pačinkovou. Dnes jim to tedy na finále nevyšlo, ale coby první nepostupující dostali aspoň náplast na duši v podobě Bohemky. Možná tedy příště. Před finálem byla předána cena útěchy pro zcela poslední dvojici po kvalifikaci, snad je to namotivuje k trénování a budoucím lepším umístěním.

Finále: hraje se na součet 8 her od nuly. Taktovky se hned zkraje chopili domácí borci, kteří jiným do dalších her moc nadějí nadávali, Ano, jsou to Míla Kratochvíl a Ondra Surán. Suverénně berou 1. místo, navíc dvakrát vylepšili svůj vlastní nejvyšší nához z kvalifikace, nejprve 249 a pak zřejmě aby se to dalo lépe zapamatovat, přidali 250. Takže kromě pohárku, dárkových balíčků a 1.000 Kč za vítězství pobrali i cenu za nejvyšší hru turnaje. Gratulujeme! O další příčky se vedly docela tuhé a vyrovnané boje. Nakonec si stříbro odnášejí Fanda a Anička Brokešovi, rovněž s příslušným věcným oceněním. Jen na okraj – za vítězi zůstali zpět o 229 bodů…. Co dodat. Ač se jim to oběma v průběhu finále moc nezdálo, nakonec bronz si přece jenom přebrali Zdenda Havlíček s Milan Souškem, kteří za Brokešovými zůstali zpět o 14 bodů. I oni svá ocenění s radostí přebrali. Nejlepší žena turnaje byla Anna Brokešová a nejlepší dítě/junior Adam Haxa. Oba dostali dobroty za své výkony.

Příště: hrajeme 12.02.22 v Praze na Zličíně, 12.03.22 v Pardubicích a 09.04.22 opět  v Brně. Obsazovačky už jsou na všechny 3 nejbližší turnaje otevřeny, takže nezaváhejte s přihláškami. Podrobné info ZDE.

Výsledky, fotky, komentáře nejen za tento turnaj, ale i za předchozí, najdete na turnajových stránkách – Výsledky. Je tam podrobná databáze výsledků, obšírnější komentář a více fotek.

Poděkování patří všem aktérům, díky za krásné odpoledne, a samozřejmě perfektně připravenému centru Kaštanka.

V Brně začíná nová bowlingová série Kaštanka Open (turnajová série kategorie A). Opět s bohatým rautem zdarma. Hrajeme 15.01.22 s předehrávkou v pátek 14.01.22. Detaily a přihlášky na turnajových stránkách TADY.

S kým se neuvidím – přeji krásné Vánoční svátky, hezkou oslavu příchodu Nového roku a těším se na další setkání v roce 2022.

Výsledky turnaje – ZDE

Milan Soušek, organizace turnaje

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb