BC ŠTRAMBERK je novým šampionem Regionální Ligy dvojic

1. - 3. místo

Bowlingu Jadran Frýdek-Místek se v neděli 1. března 2020 odehrálo finále podzimní části Regionální Ligy dvojic. Bowlingová centra z Kopřivnice, Frýdku-Místku a Valašského Meziříčí vyslala své tři kvalifikované dvojice, aby se porvala o Putovní pohár. A že to byla řežba, ostatně skoro jako vždy, až do posledního hodu, o tom nepochybujte.

Kopřivnice vyslala tentokrát kromě stálice Gemini své dva nové týmy a především jeden z nich se zapsal opravdu zlatým písmem. BC ŠTRAMBERK (24 bodů) procházel soutěží jako nůž máslem a jeho první a jediný přemožitel se našel až v předposlední hře. Ovšem ani prohra s Těsně vedle jej nedokázala zastavit a vítězným závěrečným zápasem získal pro Kopřivnici tento mančaft zaslouženě podruhé do půlročního držení Putovní pohár. V těsném závěsu, s odstupem pouhých dvou bodů nám pak skončily hned tři týmy a o pořadí muselo rozhodnout skóre. Nejlépe z této trojici vyšel vítěz z podzimu 2018, frýdecko-místecký CHOZRASČOT (22 bodů) a odnesl si tak pohár a ocenění za 2. místo. Konečné 3. místo získal vítěz jarní části roku 2018, kopřivnický tým GEMINI (22 bodů) no a nepopulární 4. místo si odvezl nejlepší tým z ValMezu, TĚSNĚ VEDLE (22 bodů). Ústup z medailových pozic musel zkousnout obhájce jarního titulu BOMBARĎÁCI (16,5 bodu) na 5. místě a bohužel ani HAMMERS (14,5 bodu) na 6. místě nevylepšili své umístění z jarního finále. A máme tady závěrečnou třetinu tabulky. Na 7. místě skončil druhý domácí zástupce ALFA (11 bodů), třetí kopřivnický mančaft PITBULL (7 bodů) obsadil 8. místo a poslední zástupce z Jadranu, BARACUDA (5 bodů), uzavřel 9. místem celou finálovou tabulku.

A nyní si můžeme zrekapitulovat statistky dne. Nejlepším hráčem finále se stal jednoznačně Miroslav Machala (BC Štramberk) s parádním průměrem 205,63 bodu, nejvyšším náhozem 252 bodů a ziskem 7 bodů. Ze dvou žen byla tou lepší Dana Klusáčková (Chozrasčot) s průměrem 177,13 bodu. Týmové statistiky ovládl CHOZRASČOT díky nejvyššímu náhozu 432 bodů a nejlepšímu celodennímu průměru 370,63 bodu. Kompletní výsledky zápasů, statisky a fotečky týmů jsou k dispozice ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou již 6. finále Regionální Ligy dvojic a před námi je jarní část 4. ročníku. Propozice RLD doznají určitých změn a na našem webu budou opravené v nejbližší době. Zásadní změnou je to, že na konci jarní části se budou hrát Finále A a Finále B. Do prestižního „Áčka“ postoupí z každého centra pouze nejlepší 2 týmy. Pořadatelem bude 20. června 2020 Xbowling ValMez a systém bude jednoduchý. Každý s každým 2x, takže družstva odehrají celkem 10 zápasů. Do Finále B postoupí z centra týmy na 3. a 4. místě ligy (kvalifikace), hrát se bude v Kopřivnici a termín bude upřesněn. A protože jsou k dispozici pouze 4 dráhy, tak předběžný návrh je takový, že se týmy utkají každý s každým pouze 1x (celkem 5 zápasů každé družstvo).

A to je již opravdu vše z velmi vydařeného finále Regionální Ligy dvojic podzimní části roku 2019. Díky všem za parádní bowlingovou a neděli, vítězným týmům gratulujeme a těšíme se s Vámi zase brzy na viděnou.