Benešovské mazání svědčilo točenářům

Rovná třicítka hráčů a hráček se sešla v benešovském Scentru, aby si zahrála úvodní turnaj BOWLING CZ TOUR 2016. Hlavním partnerem této bowlingové série je již sedmým rokem firma Bowling cz spol. s r.o. Oproti minulým ročníkům letos máme mimo výkonnostních hendikepů i hendikepy věkové (senioři od 60 let +2 body na hru). Tyto hendikepy však platí jen pro kvalifikaci a následné semifinále (4+2 hry). V samotném finále (2 hry) už mají hendikep pouze ženy (+6 bodů na hru). Další novinkou jsou oceňovaní vítězové jednotlivých rund. Výherci jsou: Petr Zach, Jaroslav Bejšovec a Marie Frýbortová. Odnesli si láhev moravského vína. Do finále šla z prvního místa Marie Frýbortová a byla horkou favoritkou i na vítězství v turnaji. Proti byl však domácí bowler David Ruml, který tak vyhrává se součtem 413 a celoturnajovým průměrem přes 200 kuželek na hru. Druhá tedy skončila Marie Frýbortová, která byla zároveň vyhlášena nejlepší ženou turnaje a zároveň převzala cenu i za nejvyšší turnajový nához (246). Třetí místo vybojoval Jaroslav Bejšovec, který rovněž odehrál velmi slušný turnaj. Dosažené průměry byly u mnoha hráčů vyšší než obvykle, zda za to může nové benešovské mazání ukáže jen čas.

Všem hráčům děkuji za účast, fajn atmosféru a v neposlední řadě děkuji i za spolupráci při přihlašování či případném odhlašování z benešovských turnajů.