Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

BÍLÉ KOMANDO s přehledem obhájilo vítězství v 24 hodinovce NON STOP BLANSKO

1. místo - BÍLÉ KOMANDO

Rok se s rokem sešel a v Blansku se opět dalo do kupy 57 bowlingových bláznů, kteří se pustili se do tradičního prázdninového maratonu 24 hodin NON STOP. Ostrý začátek byl v pátek 19.7.2019 v 18:00 hodin a bowlingové centrum utichlo v sobotu 20.7.2019 v 18:00 hodin. Během 24 hodin odehrálo 8 týmů celkem 45 soutěžních her.

24 hodin NON STOP v Bowlingu Blansku je každoročně jak sportovní, tak i společenská bowlingová událost roku. Kromě o vítězství v turnaji se hraje také o důležitý finanční příspěvek Domovu pro handicapované spoluobčany Olga. Každý STRIKE je ohodnocen 2,- Kč a celková částka je pak prostřednictvím hlavního organizátora, pana Vlastimila Chládka, věnována paní ředitelce ústavu. Letos nám padlo celkem 3485 strike a celkovou částku 6.970,- Kč pak Vlastík zaokrouhlil na 10.000,- Kč. Nejpilnějšími dodavateli strike se staly týmy Bílé komando (571), Odpolední směna (517) a Bowling Blansko (500). Mezi jednotlivci zářil především Jarda Uher, který sám dokázal nasázet neuvěřitelných 152 strike.

Velmi zodpovědně přistoupilo k obhajobě loňského vítězství BÍLÉ KOMANDO. To v prvních hrách nechalo ODPOLEDNÍ SMĚNU a BOWLING BLANSKO, aby se podívali, jak vypadá pohled krále na své poddané a to bylo asi tak vše, co jim umožnilo. V nočních hodinách zařadilo vyšší rychlostní stupeň a během pár her si vytvořilo velký náskok 500 bodů. Ještě chvíli se snažil s touto situací něco udělat BOWLING BLANSKO, ale byla to jen jeho Labutí píseň. BÍLÉ KOMANDO vždy, jak bylo potřeba, zabralo a jasně všem ukázalo, že své kralování nemíní nikomu jinému přepustit. Snaha BOWLINGU BLANSKO však v žádném případě nebyla zbytečná. Vypracoval si totiž na ODPOLEDNÍ SMĚNU náskok 400 bodů, což se nakonec ukázalo jako rozhodující pro konečné pořadí. Ostatní týmy si to pak mezi sebou rozdávaly o co nejlepší umístění pod stupni vítězů.

V polovině maratonu, v 6 hodin krásného sobotního rána, tak bylo rozhodnuto. Tentokrát se nekonal boj o vítěze až do posledních her jako v loňském roce nebo jako o druhé místo do posledního hodu, jak jsme byli svědky před 2 lety. Noční hry, ty byly klíčem k letošnímu celkovému vítězství. Sobotní hry však i tak poskytly dostatek krásných výsledků, bojů o vítězství v jednotlivých hrách mezi týmy či jednotlivci, probíhaly různé sázky, kdo koho „sejme“ prostě parádní bowlingová sobota. I počasí nám tentokrát přálo. I když horko bylo, to ne, že ne, ale loňský pařák se naštěstí nekonal. A tak se v parádní atmosféře dospělo až do podvečerní 18. hodiny, kdy byla organizátorem 24 hodinovka NON STOP 2019 ukončena.

Můžeme se tedy podívat na sumář výsledků. Vítězství jasně obhájilo BÍLÉ KOMANDO (24 653 bodů), druhé místo vybojoval BOWLING BLANSKO (23 987 bodů) a třetí místo si v klidu pohlídala ODPOLEDNÍ SMĚNA (23 443 bodů). Zlepšeným sobotním výkonem se na čtvrté místo probojoval NÁHODNÝ VÝBĚR (22 595 bodů), nováček maratonu KRIPLOVÉ (22 195 bodů) obsadil hezké páté místo a další z tradičních účastníků OLMIX (22 002 bodů) skončil na šestém místě. Sedmé místo obsadil BOWLING ROOKIES BRNO (20 596 bodů) a osmá příčka připadla týmu VIP (20 241 bodů).

Podobně, jako Bílé komando dominovalo týmům, tak měla i soutěž jednotlivců svého jasného krále. Své již čtvrté vítězství si připsal Martin Váňa (VIP) s parádním průměrem 205,78 bodu. Druhé místo vybojovali Jarda Uher (BK – 196,70 b.) a třetí pak jeho spoluhráč David Podrabský (194,77 b.). Čtvrté a páté místo obsadili hráči týmu Bowling Blansko Petr Havíř (193,38 b.) a Pavel Matuška (191,58 b.) a TOP šestku uzavřel Jirka Kratochvíl (BK – 190,29 b.). Nejlepší ženou se stala Hanka Chládková (B. Blansko – 163,47 b.). Opravdovým maratoncem a iron manem se stal Renda Štrof (B. Blansko), který odehrál celkem 27 her, mezi ženami za 24 her sklidila velký potlesk Věra Krejchová (Olmix). Ještě nám ve statistikách chybí nejlepší náhozy. Ten nejvyšší měl hodnotu 278 bodů a připsal si jej Martin Váňa. Dvěstěpadesátku zdolali také Jarda Uher (277 b.) a z Olmixu Michal Rec (252 b.). Krásných týmových 695 bodů pak ubouchalo BÍLÉ KOMANDO.

Na závěr musí přijít velké poděkování celému organizačnímu týmu a obslužnému personálu bowlingu a restaurace, bez kterých by tato náročná akce neklapla. Bylo to super a za rok se opět všichni těšíme na 24 hodin NON STOP bowlingu v Blansku.

Výsledky týmů – ZDE

Výsledky jednotlivců – ZDE

web Bowling Blansko - ZDE

Sdílet na facebooku
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb