Bohumil Brázda vítězem sváteční Prosecké ProShop Desítky

V pořadí pátou letošní, tedy květnovou Proseckou Proshop Desítku, ozdobily nejen zaplněné koruny rozkvetlých stromů či oslavy Osvobození, pro jiné prodlouženého víkendu, ale v neděli 7. května i rekordní účast 37 hráček a hráčů. Hrálo se na zbrusu novém středním sportovním mazacím modelu, témže, jako předešlém Finále ČR SBL a ač nepatřil k jednoduchým, přesto nejen účast, ale výkony hráčů na turnaji opět potvrdily stoupající tendenci.

Klasicky si každý z účastnivších se v kvalifikaci odehrál pět her na vybraném páru drah, což určilo včetně pomocných handicapů pořadí po kvalifikaci a pouze třináctka nejlepších měla jistotu přímého postupu do finále. Nehraje se zde žádné semifinále, což je zajímavým specifikem tohoto turnaje. Novinkově se začínalo poprvé již v kvalifikacích o půl hodiny dříve a kvalifikační rundy v 17 a 19 hod (potažmo úvodní v 16:00) již zůstanou na stálo.

Hranice přímého postupu do finále byla tentokráte na 895 bodech a tou šťastnou se stala jedna z elévů turnaje Květoslava Doubravová, oproti tomu magických 888 bodů vyslalo Pavla Vacka do dodatkového Desperáda, kde hráči skončivší po kvalifikaci na místě 14. až 21. hrají jednu hru, byť zrovna tak jako celý turnaj americkým způsobem, ale bez tréninku a handicapů. I tam měl smůlu, když byl čtvrtým nejlepším, ale do finále postupuje pouze trio nejšťastnějších. Těmi byli Štěpán Blaška, Lukáš Gurgul a Jaromír Makovec. Pavel si odnesl aspoň cenu útěchy coby první nepostupující do finále, stejně tak Vladimír Baborovský jako první nepostupující z kvalifikace. Tomu dokonce v postupu turnajem dále zabránil pouze vyšší handicap, když docílil téhož součtu 840 bodů jako do Desperáda postupující Daniel Muránsky.

Pro Desperádo jsou hráči na dráhy nasazováni podle pořadí po kvalifikaci, pro finále si již dráhy volí. Zřejmě nejlépe vybral Bohumil Brázda, když se téměř na den přesně v dubnu stal vítězem premiérového áčkového Velikonočního Xbowling Iron Specialu a tentokrát mu patří prvenství po třech finálových hrách v součtu bodů i na květnové Prosecké ProShop Desítce. Kromě jiných cen si odnesl poukaz do ProShopu Jana Macka na bowlingové vybavení v hodnotě 1000,- Kč a tutéž sumu i finanční. Druhý končí vítěz kvalifikace Ondřej Trojek, který si finančně sice přilepšil polovičně, ale pít bude mít zrovna tak nějaký čas co a nad to stejně jako bronzová Květoslava Doubravová může využít služeb nového partnera turnaje Pneuservisu Kabeláč – Malec se slevou 250,- Kč.

Květa byla další ze zástupu noviců turnaje a současně nekorunovanou sběratelkou trofejí, neboť se po právu stala logicky i Nejlepší ženou turnaje a nadto si odnesla cenu jako vítězka kategorie P165. Druhou byla kategorie P150 a tam prvním byl Josef Hladík. Autorem Nejvyššího výkonu se stal místní sběratel těchto cen Václav Kváča, když malý hattrick po Prosecké Popo DUOjce i ProShop Senior Cupu završil výkonem 267 bodů právě zde. Do honorované osmičky sestupně ještě patřili David Rain, Štěpán Blaška a Vítězslav Květenský, když mezi těmito pány byl rozdíl pouhé jedné kuželky. Dále pak ještě Petr Horáček a Jan Doubrava.

Se všemi i dalšími se budeme těšit, když ne dříve u turnaje jiného, tak na viděnou za měsíc, přesněji 4. června, kdy se hraje turnaj této série další.