Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Červencový SOD: „Klidná síla vítězí“

V neděli 7.7.2024 se v Bowlingu Blansko uskutečnil 5. turnaj série SOD. Pro některé to byl závěr náročného víkendu, který začal v pátek turnajem v Blansku, pokračoval v sobotu ve westernovém městečku v Boskovicích / vřele doporučuji navštívit, klidně i bez vnoučat!“. Po oba dva dny se hrálo na mazání, které bude na ME v Hamburku. Takže, kdo jede, tak měl možnost si mazání trochu „omakat“, i když jak víme z historie a získaných zkušeností, tak nás tam asi čeká něco trochu jiného, ale přesto… proč nezatrénovat.

Tentokrát se na poslední chvíli odhlásilo 5 hráčů a tak se po dlouhé době hrálo s lichým počtem 19 hráčů. Celkový průběh zkomplikovaly časté závady na hracích strojích a trochu zahaprovala i výpočetní technika. A tak se musím omluvit všem, kteří byli vyhlášeni a dostali ceny a museli je vrátit a všem kteří nebyli vyhlášeni při prvním vyhlašování a dostali ceny až po opravě. To je tak, když si nechá člověk „ dobře“ poradit. To je další cenná zkušenost pro mě…

  1. Kvalifikace : Poměrně dost slušných čísel / 9 dvoustovek /, ale také velké rozdíly mezi jednotlivými hrami. Někteří to berou jako rozcvičku na k.o., ale pořadí v kvalifikaci už něco napovídá… Vítězí L.Starý, pronásledován „novickou“ v SOD  D.Prokopovou a O.Suránem. Ti jediní se dostali přes průměr 200.
  2. K.O. :  Přemazané dráhy, dvojice dle pořadí v kvalifikaci, 3 hry, které určí rozdělení do divizí. A to už jde do tuhého. Někdo nenechává nic náhodě a jede si za postupem do Divize „A“ hned od první hry, někdo to nechá náhodě, neb ví, že i jedna kuželka navíc k postupu stačí… pouze 4 dvoustovky dávají tušit, že nervozita stoupá. Většina výše nasazených postupuje do „dA“. Žádný překvapivý výsledek se neobjevil a tak po dopsání poslední hry se jde na :
  3. Finále:  Divize „A“ na drahách 5 - 8, Divize „B“ tudíž nastupuje na dráhy 1 - 4.

V Divizi „A“ se prosazuje „klidná síla“ D.Koukala, kterému stačili 2 hry přes 200 a solidní henďák k celkovému vítězství , 2. O.Surán a 3. P.Tomášek.

2 ženy v Divizi „A“ si to rozdali o cenu pro nejlepší ženu a tou je, dnes 6. v celkovém pořadí, Dáša Prokopová.

 Divize „B“: Zamotaná záležitost, ale opravená tabulka nelže… o jednu kuželku vítězí D.Krejčová, 2. místo M.Šilar, 3. místo A.Osička.

Pro úplnost ještě uvádím nejvyšší náhozy dnešního turnaje : V ženách bere cenu Magdaléna Dvořáková za 201, v mužích si cenu „posichroval“ O.Surán svými 255 z k.o.

A tak přeji všem hráčům, kteří jedou do Hamburku, aby tam zúročili tuto přípravu a sejdeme se / snad / 4.8. na dalším dílu SOD.  

Výsledky kvalifikace a KO – ZDE

Výsledky finále – ZDE

Konečné pořadí – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

S úctou Vlado Pitaš

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb