Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Červnový SOD: Buď jeden nebo oba

V neděli 9.6. se uskutečnil 4. turnaj série SOD. Pro mnohé to byl závěr náročného víkendu, který začal ve čtvrtek v Bratislavě slovenským Old Schoolem, kde se hráli jednotlivci, dvojice, trojice a masters. Čili pěkná „zabíračka“, včetně pátečního banketu.

Opět skoro plná herna / 22 hráčů – 2 omluvy pro nemoc /, takže ideální stav pro daný systém. High Street V2, / 44/25/r13. Delší mazání oproti minulému turnaji, ale vysoké ratio, takže opět mazání z kategorie „B“. A tak mohla začít „naháněná“ Ondry S.

  1. Kvalifikace : Někteří to berou jako rozcvičku na k.o., ale pořadí v kvalifikaci už něco napovídá… tentokrát se to dvoustovkama jen hemžilo, prvních pět hráčů / z toho 2 ženy/ se dostávají průměrem přes 200. Ondra si třetí hrou/257/ říká o nejvyšší nához. No, uvidíme…

Bohužel, začínají zlobit dráhy 1,2, což značně zpomaluje průběh kvalifikace. Na Františka Brokeše doléhá náročnost bratislavského maratónu a tak se omlouvá z dalšího pokračování.

  1. K.O. :  Přemazané dráhy, dvojice dle pořadí v kvalifikaci, 3 hry, které určí rozdělení do divizí. A to už jde do tuhého. Někdo nenechává nic náhodě a jede si za postupem do Divize „A“ hned od první hry, 13 dvoustovek to jenom potvrzuje. Žádný překvapivý výsledek se neobjevil a tak po dopsání poslední hry se jde na :
  2. Finále:  Divize „A“ na drahách 1 – 4,/ vzali jsme na sebe vydržet souboj s časem a poruchovými drahami 1 a 2, protože tentokrát měla na levé straně herny hrát divize “B“. Divize „B“ tudíž nastupuje na dráhy 5 – 8.

V Divizi „A“ se Fanda Mlčák rozpomenul na naše vítězné bratislavské tažení a hází 234. ostatní kulháme pod hranicí 200. V druhé  desítce mě to nějak „ulítlo“ / 255/ a Fandu stahuju. Taky nám začíná šlapat na paty Ondra s Tomášem Lacigou. Rozhodne třetí hra. Tomáš hází 237, my se zasekáváme pro poruchu na dráze, půlhodinová pauza bere zbytek sil a soustředění, Ondrových 224 stačí pouze na třetí místo, Fanda hraje standart 174 a bere 2.místo, já padám v koncovce na bídných 147, ale to stáří… Opět děkuji bohu, že udržím kouli a moč a tak díky „henďáku“ vítězím o pár kuželek. A tak musím dát opět za pravdu F.Mlčákovi : „ Buď jeden nebo oba“ / jde o nahánění Ondry /.

4 ženy v Divizi „A“ si to rozdali o cenu pro nejlepší ženu a tou je, dnes 5. v celkovém pořadí, Irenka Zelinková s 613 kuželkami ve finále / myslím, že to je solidní satisfakce za Bratislavu /. Gratulace !!

V Divizi „B“, se první dva hráči dostávají přes hranici 600 kuželek a to je docela mazec. Vít Hasník 2x přes 200 a bere 1. místo, Jirka Harašta 247 a bere 2. místo a třetí Luba Matera těsně pod hranicí 600 . Gratulace všem !!

Pro úplnost ještě uvádím nejvyšší náhozy dnešního turnaje : V ženách bere cenu Magdaléna Dvořáková za 221 v kvalifikaci / omlouvám se V. Krejchové, kterou jsme nejdříve vyhlásili za jejích 212 v K.O. /, v mužích si cenu „posichroval“ Ondra svými 257 z kvalifikace.

A tak si můžeme přát, že se podaří obětavým bowlerům opravit dráhu 1, abychom se zase v příštím turnaji, který se koná v rámci přípravného kempu pro ME v Hamburku 7.7., mohli přiblížit časovému ideálu, který byl 19.5., kdy všechno šlapalo na jedničku.

Itinerář přípravného kempu "ME Hamburk 2024" – ZDE

Výsledky kvalifikace a KO – ZDE

Výsledky finále – ZDE

Konečné pořadí – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

S úctou Vlado Pitaš

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb