Jiří Hindrák a Kateřina Beštová jedou do Číny

Přes 60 hráčů se přihlásilo do Národní kvalifikace pro Světový pohár, který se odehraje v říjnu v Čínské Shanghai. Po kvalifikačních 6-ti hrách, které se hrály na Zličíně a na Xbowlingu Žižkov postupovalo dál 24 můžů a 12 žen. Jelikož byla postupová hranice níž než asi někteří hráči čekali, tak 4 z nich i když postoupili přenechali tak místo dalším v pořadí.

V semifinále se hrály 4 hry od nuly a již se lámal chleba protože dál šlo jen 6 mužů a 4 ženy. Hlavně u mužů byla postupová hranice dost vysoko, prvním nepostupujícím byl po odstoupení Pavla Čermáka, který byl po semifinále na 1.místě, ale podle jeho slov by do Číny nejel, Marek Talpa a tím šťastným který postupoval jako poslední byl Jan Macek.

Ve finále kam se probojovali 4 muži a 4 ženy se hrály 2 hry - v ženách hned v první hře všem odskočila Kateřina Beštová, která vyhrála i v loňském roce a nakonec to dotáhla až do vítězného konce i když jí potrátila Andrea Sýkorová, která je její žákyní a kdyby v posledním framu dala strike tak by byla překvapivou vítězkou právě ona. Třetí místo pak si na Moravu odváží Kateřina Hejdučková.

V můžích se v první hře také od ostatních odpoutal Jiří Hindrák, který si druhou hrou vše pohlídal a je tím pádem mužským zástupcem ČR na této světově uznávané soutěži, druhý skončil Roman Erben a třetí Jan Macek.

Letošní ročník je tak historií a všichni budete držet našim zástupcům palce, aby na Světovém finále v Číně udělali co nejlepší výsledek.

Konečné výsledky ZDE

PUBLIKOVÁNO 20.srpna

Už nějaký ten pátek pořádáme v České Republice Národní kvalifikaci pro Světový pohár QubicaAMF - stejně tak tomu bude i letos. Národní kvalifikace se koná první víkend v září a kvalifikaci si můžete zahrát na dvou pražských centrech - v Praze na Žižkově a nebo na v Praze na Zličíně :

Kvalifikace se koná v pátek 2.9. na Zličíně a na Žižkově a pak v sobotu 39. opět na Žižkově a na Zličíně.

Finále se pak uskuteční na Zličíně v sobotu 2.9.2016 v podvečer.

Světové finále se letos uskuteční v Čínské Šhangai v listopadu.