Chodovská devítka, 10. turnaj

Přesně v den stoletého výročí založení našeho státu se konal již desátý letošní turnaj Chodovské devítky. Sešlo se nás 16 a tak všichni měli zajištěný postup do semifinále a první čtyři z kvalifikace i jisté finále.

Kvalifikaci vyhrál s pěkným průměrem 224 Jakub Šarišský. Padl zde i nejvyšší nához turnaje 267, který v první hře hodila Anežka Lencová a za který si odvezla cenu za nejvyšší nához turnaje - HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal. V dalších hrách kvalifikace už se jí tak nedařilo, a tak se o postup do finále musela utkat v semifinálovém KO, které ale bez problémů zvládla.

Finále bylo velmi zajímavé hlavně proto, že na devítku v něm padaly nezvykle nízké náhozy. Vypadalo to, jako kdyby si všichni favorité vystříleli prach v předchzích hrách. Jindy by 394 nestačilo ani pomalu do první desítky, ale tentokrát tento výsledek zajistil Pepovi Colonovi bronz a tím i průběžné vedení v celkovém pořadí! Těsně nad 400 (403) hodil Petr Vrba, a ani ten se nestačil divit, kam ho tento skromný výsledek vynesl Až na druhou příčku! A kdo vyhrál? Jediný kdo si udržel vyrovnaný standard po celý turnaj a především pak ve finále byla Anežka Lencová a s výsledkem 415 zaslouženě zvítězila!

Všem medailistům gratulujeme! Mezi medailisty byly rozděleny tradiční medaile,  price money dle propozic vzhledem k nižší účasti rozděleny nebyly.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to 25.11. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=1264. Celkový stav série najdete na https://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz