Čech vítězem Czech Open - Michal Janovský

Po dlouhé době nadvlády zahraničních hráčů se konečně stal vítězem Czech Open český hráč - tím hráčem je mladý Michal Janovský. Ve finále porazil pěkně těžké soupeře - Thomase Grosse, trojnásobného vítěze Czech Open, který nakonec skončil na 2.místě. Pak si poradil i s loňským vítězem Czech Open Markku Veijanenem z Finska - ten obsadil 3 místo. A posledním finálovým soupeřem - tedy soupeřkou byla Darja Pajak z Polska. Darja se tak stala nejlepší ženou a zároveň čtvrtým hráčem letošního pořadí.

13.ročník tak skončil opět úspěšně (přijelo si zahrát přes 200 hráčů), na Michalovi Janovském je vidět, že se čeští hráči nemusí bát na turnaj přijet a zahrát si se zahraniční konkurencí - bowling je kulatý a i ty nejlepší hráči s mnoha zahraničními úspěchy se dají na domácí půdě porazit. Navíc se při brzkých startech hraje za opravdu české startovné a naděje se umístit mezi 48 finančně ohodnocenými hráči je dost vysoká. Tak příští rok si termín dejte do svého termínového kalendáře a přijeďte si zahrát - budeme hrát již 14.ročník.

Závěrem bych rád poděkoval celému pracovnímu osazenstvu olomouckého Bowlandu - odvedli opět profesionální práci a při těch vedrech co panovali venku jsme si to všichni bez jakýhkoliv problémů užili - díky a za rok na konci června a začátkem července v Olomouci naviděnou.

výsledky hledejte ZDE

FOTOGALERII - ZDE

13.ročník Czech Open je v plném proudu - celkem si olomoucké mazání vyzkoušelo 150 hráčů a zatím jediný hráč Raul Beekmenn z Estonska zahrál nad 1400. Hranici 1300 pak překonalo dalších 10 hráčů. Turnaj má před sebou ještě 9 kvalifikačních rund a v sobotu a následně v neděli pak startuje semifinále a finále.

Poslední sobota a neděle v červnu je již pravidelně vyhrazena prvním rundám Mezinárodního turnaje CZECH OPEN - letos se hraje již 13.ročník. Opět jsme byli svědky velice pěkné účasti - celkem již odehrálo skoro 100 hráčů, ale za poslední roky sleduji nějaký divný trend - i když se jedná o Czech Open tak českých hráčů ubývá a zahraničních naopak přibývá - co se děje s českými hráči - asi se neradi poměřují s mezinárodní konkurencí.

Turnaj pokračuje dalšími rundami od úterý a ještě máme několik volných míst v rundách, které jsou až do čtvrtka za cenu 30 Euro a 25 Euro Re-entry.