Dámská jízda na Chodově

Na konci prázdnin v neděli 28. srpna se hrál v pořadí osmý turnaj série Chodovské devítky. Zřejmě díky krásnému počasí dorazilo pouze 14 bowlerů a tak všichni po kvalifikaci postoupili do semifinále a protože Standa z turnaje odstoupil, po semifinále se loučil s turnajem pouze překvapivě Kuba Šarišský, kterému to dnes moc nesedlo. Semifinále vyhrál s přehledem Petr Eckstein a to i díky nejvyššímu náhozu dne 278, za nějž si odnesl prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal. Finále mu ale vůbec nevyšlo a bylo z toho až deváté místo.

Finále nakonec bylo převážně dámskou záležitostí. Semeráková Monika a Strnadová Kateřina začaly finále náhozama tak vysokýma a vytvořily si tak velký náskok na ostatní, že v druhé hře se už vlastně jen rozhodovalo, která z nich bude brát stříbro a která zvítězí. Nakonec to nejlépe dopadlo pro Moniku a Katka tedy obsadila druhé místo. Mnoho nechybělo, aby i na bronzovém stupínku byla žena a to posledně druhá Saša Chrámecká, nedávno ještě Marková. Mimochodem gratulujeme novomanželům Tomášovi a Saše Chrámeckým!! Radost jí ale zkazil Jirka Kotjužanský, který zlepšenou druhou hrou vybojoval bronz a narušil tak aspoň trochu hegemonii žen ve finále.

Vítězná trojice dostala medaile a Monika jako vítěz dostala i soudek piva Heineken od našeho sponzora Pivovar Krušovice. Výsledky turnaje ZDE.

Další turnaj Chodovské 9 je jako vždy v neděli, a to už 24.9. Přihlásit se můžete na www.obsazovacky.cz/turnaje/entry_main.php?lang=cz&id_turnaj=1264. Celkový stav série najdete na http://chodovskadevitka.webnode.cz/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na http://www.bowlingweb.cz