Dámy dominovaly na SENIOR OPEN v Pardubicích

Jediné o co něžné pohlaví přišlo je nejvyšší nához turnaje, o který se již ve své první hře postaral Antonín Osička (235) a tak má tedy zaslouženě start v příštím Senior Open zdarma. Ale první tři příčky si vzít nenechalo.

V předposledním díle letošního ročníku bylo k vidění spousta překvapení hlavně v KO soubojích. Přispěl k tomu i mazací model s více oleje, který bude na nadcházející velké seniorské akci a to Czech Old School, který proběhne v závěru tohoto týdne v Bowlingzone Pardubice.

V kvalifikaci dominovala Dana Hanušová, před vedoucím celoročního pořadí Vladimírem Pitašem a nestárnoucím Josefem Bešíkem. Posledním postupujícím do KO semifinále byl Drahomír Koukal, který vyfoukl semifinále o pouhé 2 kuželky nejstaršímu účastníkovi, Jirkovi Vojířovi.

V některých KO soubojích to byla pohroma favoritů, a když k pohromě nedošlo, tak favorité postup vybojovali v posledních frejmech. Věra Krejchová o 88 kuželek porazila Vladimíra Pitaše, Josef Bešík utrhl vítězství proti Milanu Jindřiškovi až v samém závěru (359-323), Antonín Osička porazil minulého vítěze Jardu Chaloupku…opravdu se bylo na co dívat. Někteří z poražených nemuseli smutnit a postupovali do finále jako šťastní poražení a to Jarda Chaloupka (351) a Drahomír Koukal (346), který na začátku KO souboje zle trápil Danu Hanušovou.

Dana si schovala dvě výborné hry na finále (206 a 221) a po výměně koule nenašla přemožitele. Zajímavé byly další souboje, kdy prakticky bez chyby hrající Dagmar Prokopová zahrála 173 a 198 a to jí stačilo na druhé místo. No a třetí ženou do party na stupně vítězů byla Věra Krejchová, která si své dobré hry chytře schovala na semifinále a finále. Očekával se útok Ivana Lanka nebo Standy Velka ( první hry 202 a 203 ), ale ve druhých hrách prostě na rozjeté ženy nestačili.

- Výsledky turnaje ZDE.

- Žebříček celoročního pořadí ZDE.

Poslední turnaj letošní série Senior Open se odehraje 4.12.2016 a přihlásit se můžete zde:

Do celoročního finále bude postupovat 36 hráčů z celoročního žebříčku a odehraje se na konci ledna nebo začátkem února 2017 a budeme hrát o bowlingové vybavení v celkové hodnotě více jak 30.000,-Kč !