David Klein opět králem Xbowlingu ValMez

David Klein - absolutní vítěz

V neděli 16.12.2018 se v Xbowlingu ValMez uskutečnil posledním letošním turnaj, kterým byla dvojnásobně bodově hodnocená Valašská devítka s měšcemMASTERS, a která zároveň rozhodla o celkovém pořadí v celoročním hodnocení jednotlivých kategorií. V adventní čas si do herny našlo cestu celkem 31 hráčů a jsme rádi, že mezi nimi byly další nové tváře.

Samotný turnaj byl velmi napínavý, jelikož kandidátů na celkové prvenství v jednotlivých kategoriích bylo vždy více, v elitní kategorii A dokonce 4, a tak se urputně bojovalo o každý bod a čísla padala vysoká. Již v kvalifikaci padly 4 třístovky, a to v podání Radka Nováka, Pavla Roudného, Janči Irglové a Tomáše Helešice. Celkově ovládl kvalifikaci Víťa Hasník (1057 bodů), který pak ale postupové místo přenechal šťastnému prvnímu nepostupujícímu. Druhý za ním skončil Radek Novák (1032 bodů), třetí Tonda Váňa (1001 bodů), čtvrtý Tomáš Helešic (995 bodů), pátý Pepa Novák (956 bodů) a šestý Míra Staněk (953 bodů).

Po kvalifikaci se losoval tradiční Měšec, jehož hodnota byla tentokráte 1280 Kč,- a největší částka 640,- Kč připadla Tereze Vaňkové, 384,- Kč si odnesla Nela Capilová a částku 256,- Kč brala její mamka Dáša Capilová.

V semifinále se nejvyššími náhozy prezentovali Tomáš Helešic (489 bodů), Radek Capil (482 bodů), Láďa Krusberský (481 bodů), Jirka Kortyš (473 bodů), Pavel Roudný (473 bodů) a Nela Capilová (456 bodů), která tak dokonale využila svého šťastného postupu z kvalifikace.

Ve finále po první hře míchali kartami Tonda Váňa a Tomáš Helešic, kteří ale dalšími hrami své postavení nepotvrdili a tím se ke slovu dostali jiní. Především toho využil David Klein (784 bodů), když hlavně v posledních dvou hrách nenechal nikoho na pochybách o tom, že obhájené celkové vítězství je ve správných rukou a odváží si letos již čtvrtou Skleněnku. Druhé místo těsně vybojoval sběratel druhých míst Radek Novák (717 bodů) v souboji s Pavlem Roudným (711 bodů), který tak skončil třetí. Čtvrté, bramborové místo zbylo na Radka Capila (695 bodů), který po slabších prvních dvou hrách poslední hru zabral a brambora ho mrzet nemusí, neboť odměnou mu je třetí místo v celkovém hodnocení. Pátý skončil Pepa Novák (693 bodů) a TOP šestku uzavřela Iva Fojtíková (691 bodů), jenž se stala zároveň nejlepší ženou prosincové Devítky a i celkového pořadí mezi děvčaty. Do úplného výčtu nám ještě chybí vítěz kategorie B, tím byl nováček turnaje Michal Jajtner a vítězka kategorie C, kterou se stala Hanka Roudná. No a pojďme se podívat na celkové a konečné pořadí série za rok 2018.

Kategorie A – 1. místo David Klein (340 bodů), 2. místo Radek Novák (330 bodů) a 3. místo Radek Capil (321 bodů). Kategorie Ženy – 1. místo Iva Fojtíková (148 bodů), 2. místo Nela Capilová (141 bodů) a 3. místo Maruška Hermanová (140 bodů).

Kategorie B – 1. místo Peťa Kowalczyk (134 bodů), 2. místo Mira Příleský (120 bodů) a 3. místo Radek Skýpala (117 bodů). Kategorie C – 1. místo Zdenka Ježková (146 bodů) 2. místo Hanka Roudná (121 bodů) a 3. místo Táňa Sosnová (68 bodů).Kompletní pořadí všech kategorií ke stažení ZDE.

A to už je z poslední letošní Valašské devítky vše. Nová, v pořadí již čtvrtá celoroční série, začíná v neděli 27.1.2019 a my se v Xbowlingu ValMez těšíme na další krásné boje. Všem hráčům děkujeme za krásná nedělní bowlingová odpoledne, přejeme krásné a pohodové svátky vánoční a hodně zdraví a štěstí v roce 2019.