David Klein si vyhrál druhou Valašskou Skleněnku

V neděli 28.5.2017 byl v herně Xbowlingu ValMez na programu další díl série populární Valašské  devítky s měšcem. Zúčastnilo se jí 37 hráčů, čili zase krásný počet a byly tu k vidění další nové tváře, které se svými výkony neztratily ani na drahách. Kvalifikaci nejlépe zvládl Petr Mikliš st. (983 bodů), druhý byl Tonda Váňa (946 bodů), třetí Standa Žák (946 bodů), čtvrté místo obsadil David Klein (937 bodů), páté Martin Rešetko (923 bodů) a šesté Jirka Klusáček (905 bodů).

Kvalifikaci nám ozdobily i dvě třístovky v podání Petra Mikliše a Tondy Váni již ve čtvrteční předehrávce. V neděli padly ještě další dvě, v semifinále ji hodil Tomáš Helešic a ve finále pak David Klein. K postupu mezi elitní osmnáctku bylo tentokráte potřeba daleko méně než minule a postup bralo ještě 806 bodů juniorky Nely Capilové, která postoupila jako Lucky looser na úkor Honzy Pergera z Holešova. Ten po svém výkonu nepočítal s postupem a odjel domů už před koncem kvalifikace.

Po kvalifikaci jsme znovu namazali a pauzu vyplnilo tradiční losování Měšce, ve kterém bylo 1480,- Kč. Tuto částku si rozdělili tito vylosovaní hráči: 3. pořadí a 300,- Kč získala Mirka Miklišová, za kterou cenu převzal její manžel Peťa, 2. pořadí a 440,- Kč si odnesla Dáša Capilová  a 1. pořadí s částkou 740,- Kč se dostalo do rukou Ivety Kudelové

Po losování pokračoval turnaj semifinálem na 2 hry od nuly o postup do finále. A padala v něm hezká čísla: 1. místo Tomáš Helešic (563 bodů), 2. místo Radek Novák (510 bodů), 3. místo Standa Žák (501 bodů), 4. místo Tomáš Kudela (472 bodů), 5. místo David Klein (469 bodů) a 6. místo Ája Kudělková (463 bodů).

Ve finále na 3 hry od nuly, až na výjimky, už tak hezká čísla nepadala. Jednou z těchto výjimek byla již zmiňovaná třístovka Davida Kleina (712 bodů), jenž se díky ní po 2. hře katapultoval do čela a svůj velký náskok si již v poslední hře pohlídal a bezpečně zvítězil před mocně finišujícím Martinem Rešetkem (690 bodů) a vyrovnaně hrajícím Tondou Váňou (663 bodů). 4. místo obsadil Michal Kudela (661 bodů), páté Standa Žák (657 bodů) a Top šestku uzavřel Radek Novák (643 bodů). Pohár pro nejlepší ženu Valašské devítky získala celkově desátá Ája Kudělková, cenu pro nejlepšího hráče kategorie B si vyhrál Michal Kudela a vítězkou kategorie C se stala juniorka Nela Capilová, podruhé postoupivší v silné konkurenci mezi nejlepších 18.

V průběžném bodování Valašské devítky je po 5 odehraných turnajích situace následující: Kategorie A – 1. místo Tonda Váňa (188 bodů), 2. místo Franta Folta (181 bodů) a 3. místo Ája Kudělková (179 bodů).

Kategorie B – 1. místo Mira Příleský (80 bodů). Kategorie C – 1. místo Zdenka Ježková (106 bodů). Kategorie Ženy – 1. místo Ája Kudělková (115 bodů), 2. místo Anička Stromšíková – (93 bodů) a 3. místo Dáša Capilová – (90 bodů). Přiřazení do kategorií a HDC pro červnovou Devítku – ZDE.

Tak, a to už je z našeho zpravodajství z Valašské devítky vše a my Vás srdečně zveme na její šesté pokračování v neděli 25.6.2017, která začíná předehrávkou již ve čtvrtek 22.6.2017 v 18:00 hod. a nezapomeňte, že se hraje o dvojnásobný počet bodů! Co se týče dalších turnajů v naší herně, tak nejbližšími jsou Valašské dvojice příští neděli 4.6.2017, které začínají 1. rundou v 16:00 hod. V obsazovačce jsou ještě volná místa, tak pokud máte chuť si zahrát, přihlaste se.