David Klein útočí ve Valašské devítce na celkové vítězství

1. - 3. místo

Máme za sebou další turnaj z bowlingové série Valašská devítka s měšcem. Jedenácté pokračování se v Xbowlingu ValMez uskutečnilo v neděli 25.11.2018 a opět jsme byli svědky výborných výkonů, krásných překvapení i smutku v očích po nevydařených hrách. To vše prostě k bowlingu patří. Jediná věc, která nás trošku rozesmutnila, bylo několik zrušení účasti z důvodu nemoci nebo zranění, ale s tím nikdo nic nenadělá.

Nakonec se k turnaji dostavilo celkem 24 hráčů a mohlo se jít na čtyři kvalifikační hry. Ty zvládl nejlépe TOMÁŠ HELEŠIC (1019 b.), který se jako jediný přehoupl průměrem přes 250 bodů. Na paty mu šlapali nejvíce LÁĎA KRUSBERSKÝ (999 b.), JANA IRGLOVÁ (979 b.), DAVID KLEIN (978 b.), MIRA PŘÍLESKÝ (965 b.) a VÍŤA HASNÍK (961 b.). Už už se zdálo, že nejsmutnější jako první nepostupující bude NELA CAPILOVÁ, jenže usmálo se na ni štěstí, když ji své místo přepustila INKA VÁŇOVÁ, která z turnaje odstoupila. V kvalifikaci padly dvě třístovky (nakonec jediné v soutěži) a jejími autory byli LÁĎA KRUSBERSKÝ a TOMÁŠ HELEŠIC.

Jako již tradičně následovalo po kvaldě losování měšce. Třetí pořadí brala IVA FOJTÍKOVÁ (184,- Kč), pro druhé si přišel PETR BARINEC (276,- Kč) a nejšťastnějším z prvního pořadí byl MIRA PŘÍLESKÝ (460,- Kč).

Ke dvěma semifinálovým hrám se tedy připravilo 18 hráčů. O ošidnosti devítky víme své a se soutěží se musela rozloučit jako první nepoustupují jedna z favoritek IVA FOJTÍKOVÁ. Zde také skončila svou pouť turnajem IVETA KUDELOVÁ, nejlepší hráčka Kategorie C. Velké a příjemné překvapení pak způsobili nejlepší dva hráči semifinále RADEK SKÝPALA (507 b.) a MIRA PŘÍLESKÝ (473 b.) a podobně jako v kvalifikaci byla třetí JANA IRGLOVÁ (472 b.). Nejlepší šestku doplnili TONDA VÁŇA (459 b.), LÁĎA KRUSBERSKÝ (453 b.) a MOJMÍR KLANICA (444 b.). Že by se nám rýsovali favorité finále?

Ne vždy však kvete pšenka ve finále nejlepším semifinalistům a bohužel z toho pro první dva nebylo ani pořadí v TOP šestce. V ní naopak skončili na šestém místě RADEK CAPIL (638 b.) a na pátém TONDA VÁŇA (645 b.). Oba hráči měli jedno společné. Atakovali bednu, jenže jim nevyšla závěrečná hra. Tu naopak zvládl výborně LÁĎA KRUSBERSKÝ (667 b.) a bylo z toho nejen čtvrté místo, ale i ocenění pro nejlepšího hráče Kategorie B.

Po dlouhých dvou letech pak vybojovala bednu (třetí místo) jedna z nejlepších hráček ValMezu JANA IRGLOVÁ (674 b.) a pouhé dva bodíky ji dělily od druhého pořadí. Janči se ta trojka tentokrát asi líbila, když byla ve všech třech stepech vždy TŘETÍ. K tomu přidala i titul Nejlepší ženy turnaje. O ty dva body byl tentokrát šťastnější TOMÁŠ HELEŠIC (676 b.), který své druhé místo vybojoval letos již POTŘETÍ. Na víc to bohužel tentokrát nestačilo, protože nad všemi finalisty čněl DAVID KLEIN (736 b.), který jako jediný neměl ve finále slabší hru a po zásluze si z Xbowlingu ValMez odváži celkově svou osmou SKLENĚNKU. A světe div se, v roce 2018 to bylo také POTŘETÍ. Jak je vidět, číslice TŘI byla souzena nejlepším TŘEM hráčům listopadové Valašské devítky.

Co dodat závěrem? Poslední dostaveníčko s Valašskou devítkou v letošním roce si dáme v Xbowlingu ValMezv neděli 16.12.2018 (1. runda již v 14:00 hodin pro 18 hráčů), kdy se pořádá MASTERS. Po jeho skončení bude vyhlášení celkové série všech kategorií roku 2018. Předehrávka je naplánovaná na středu 12.12.2018 od 19:00 hodin. A to již byla opravdu poslední informace z listopadové Valašské devítky. Díky za krásnou bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.