David Svák má první titul v Rubínové devítce

1. - 3. místo

Netradičně v neděli se odehrál šestý a zároveň poslední turnaj Rubínové devítky na centrum Bowling Darts Rubín. Do turnaje nám vstoupilo 14 hráčů/ček a dva hráči hráli restart.

Vítězem kvalifikace se součtem 1301 bodů stal Miroslav Dufek, který si připsal dokonce nához 300 bodů. Druhý v pořadí se součtem 1266 bodů byl Mára Škrabal, který si také připsal nához 300 bodů a s Mirou se tak dělil o nejvyšší nához turnaje. Na třetím místě v kvalifikaci byla dvojice David Svák a Lenka Kričinská se shodným součtem 1192 bodů. Tuto čtveřici do finále doplnili ještě Jirka Pryček, Matěj Bednařík, Markéta Gabrhelová a Tomáš Hladík.

Po první finále hře se do čela dostal Marek Škrabal s náhozem 266 bodů, druhý byl Jirka Pryček s náhozem 244 bodů a třetí byla Lenka Kričinská s náhozem 242 bodů. Druhá hra ovšem pořadí zcela zamíchala. Skvěle hrající David Svák se s celkovým součtem 458 bodů vyhoupl na první místo a připsal si tak svůj první titul. Velká gratulace. Druhou příčku obsadil s celkovým součtem 448 bodů Mára Škrabal, který i tentokrát ceny předal dál. Třetí pozici a ceny za druhé místo se součtem 437 bodů tak ukořistil Jirka Pryček. Radost z cen za třetí místo a zároveň čtvrtý v pořadí se součtem 420 bodů bral Matěj Bednařík. Nejlepší ženu a zároveň celkové páté místo se součtem 415 bodů si vyházela Lenka Kričinská. Všem opravdu velká gratulace.

Vítěz kvalifikace, kterému finále úplně nevyšlo, si přece jen odnesl výhru. Ve hře VABANK o BANK vyhrál Mira Dufek a odnesl si tak krásných 480 kč.

Poslední cenu si odnesl Jirka Pryček, za nejvyšší účast. Jirka sice měl dělenou účast s více hráči (všem děkujeme za pravidelnou účast), ale Jirka si vyházel nejvíce pomocných bodů za jednotlivé umístění v turnajích. Jirka si tak odnesl finanční prémie v hodnotě 700 kč.

Rubínová devítka je u konce, máme v plánu od října nastartovat další sérii turnajů. Momentálně se můžeme těšit na pondělí 13.9.2021 kdy nám začne bowlingová liga.