Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Devět (nejvěrnějších) dvojic dorazilo podpořit zrod nové turnajové série

pondělí 29. ledna odstartovala jediná z nových turnajových sérií na herně Říčanského Bowlingu Vojkov a sice Říčanské Iron Dvojice. Jako u každé nové turnajové série je těžko odhadnutelné, jaký zájem u hráčské populace vzbudí a už jen samotný rozjezd a dostání se do povědomí nějaký čas trvá. Nakonec se během historické premiéry založilo devět základních kamenů v podobě devíti různě složených zúčastnivších se párů, které rovněž přišli do neznáma, za což a jejich podporu jim patří velké díky.

Nicméně systém turnaje samotný velkou neznámou nebyl, hraje se podle stejných pravidel a not jako bohužel zaniklá oblíbená Prosecká Popo DUOjka z loňské sezóny na herně Střížkovského Xbowlingu Prosek Duo čili jinými slovy byla přestěhována na hernu právě tuto. Tudíž se utkávají páry libovolného složení, kdy se spoluhráči při hře netradičním způsobem, tedy systémem Baker, střídají jako jeden hráč po každém frame. V kvalifikaci odehrají na při prezentaci zvolené si dráze šest her a každou novou si pořadí mohou i nemusí měnit. Šestnáct nejlepších dvojic postupuje do semifinále, kde podle kvalifikačního pořadí jsou nasazeny na dráhy a odehrají nové čtyři hry na součet od nuly a lepší polovina poté postupuje do finále. I tam se hrají čtyři hry od nuly na součet a zde si postupující již dráhy podle pořadí semifinálového volí sami.

Pro nižší lednovou účast jsme poprvé sáhli avizované k úpravě a zredukování oceněných a tak se oproti klasické osmičce nejlepších mohla z cen radovat pouze šestice. Operativně se upravil i hrací systém, a tak oceněný vítězi kvalifikace, jimiž byli Martin RussLukášem Obrusníkem, měli zajištěný přímý postup do finále a hrálo se pouze jedno semifinále, kam patřilo zbývajících osm dvojic. Pánové se však svého postupu zřekli, a tak semifinále absolvovat nemuseli druzí v kvalifikačním pořadí a sice Petr PekárMartinem Hypiusem. Ostatní měli kvartet her na to vyvarovat se pozici Černého Petra, tedy pár s nejmenším bodovým součtem turnaj před branami semifinále opustil. Tím se stali Emil KrubertHanou Šulcovou a odvezli si k domovu alespoň cenu útěchy.

Už v semifinále své možnosti a souznění naznačil manželský pár Jaromíra staršího a Gabriely Malcových, když zahráli Nejvyšší výkon turnaje a to 279 bodů a kvalitní hrou dokráčeli i ve finále k celkovému triumfu, když na pozici stříbrné udrželi rovněž výborně hrajícího synátora v páru s Martinem Valou o 10 kuželek. Bronzový stupínek poté obsadili nestoři Jiří EgertJanem Fleischmannnem st... Ti pro změnu o jediný bodík nechali za svými zády další manželský pár a sice Stanislava Monikou Semerákovými.

V průběhu semifinálových soubojů se losoval i zde finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl na hodnotě 1830,- Kč a taženo bylo číslo 266. Přesně tohoto výkonu však žádná dvojice v kvalifikaci nedosáhla, a tak je bonus přesunut na nejbližší následný turnaj, jímž je další z novinkových pořadatelem organizovaných a sice poslední čekající na svou premiéru a současně uzavírající lednový program, a to Kamenická Iron Devítka na herně Bowlingu Radava ve středu 31. ledna. S účastí tam očekávanou by se mohl bonus dostat na částku kolem 2500,- Kč, což už je pro případného výherce zpestření ne nezajímavé.

Jak bylo dopředu slibováno, tohoto večera proběhlo i ocenění hráčů spadajících do věrnostního žebříčku „Vojkovská Dvoukoruna“, tedy evidující starty na dvou turnajových sériích loňského roku na Bowlingu Vojkov. V letošním roce nese již název „Vojkovský čtvrťák“ s cenami rovněž navýšenými. Podle počtu startů bylo každé jméno hráče do osudí tolikrát vloženo a losovalo se pět věcných cen. Kalendář na letošní rok s bowlingovou tématikou z místního turnajového prostředí si odnesl Petr Pekár, bezdrátová sluchátka Ladislav Šimánek, videokameru Sony HDR-CX545 Jan Fleischmann st. a poukázku na 3000,- Kč Jan Štulc.

Další turnaj série je naplánován na pro místní dvojice obligátní pondělí a to 26. února, kde po apelu hráček i hráčů dojde k jedné dílčí úpravě propozic, a to ačkoli se dosud dvojice ať už sčítané či netradiční hrály bez jakýchkoli pomocných handicapů, zde poprvé dámy budou ke svým výkonům připočítávat 4 body za hru. V případě, že ve dvojici budou obě zástupkyně něžnějšího pohlaví, mají ke každé hře k dobru 8 bodů.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb