Devítková liga mistrů kořistí Komwagu

1. místo - Komwag

Historicky první finále Devítkové ligy mistrů se uskutečnilo na Zličíně a musím konstatovat, že opravdu do poslední chvíle bylo na co koukat a pořadí se rozhodovalo až v posledních zápasech. Sešlo se zde 8 nejlepších družstev ze třech bowlingových center, ve kterých se hrála v průběhu léta devítková liga obdobným způsobem, jako samostatné finále.

Hned úvodním zápasem se projevilo družstvo z kladenské herny V-bowling s názvem Komwag, když Daniel Sedláček hodil první 300 finále. Tato vítězná vlna se jim podařila udržet až do konce hracího dne a získali konečných 24 bodů a patří jim nejvyšší průměr 708,71. Vítězům po právu patří mimo medailí a malého poháru na rok putovní pohár pro nejlepší družstvo Devítkové ligy mistrů. O druhém místě se rozhodlo až v posledním zápase, když družstvo reprezentující hernu Xbowling Žižkov - Pražské šunky vyhráli 5:0 a díky tomu získali konečných 23 bodů a průměr 707,71. Také boj o konečné 3. místo byl velmi dramatický a opět se rozhodovalo až v posledním zápase, protože družstvo ze třetí herny Manty - Cobra Kai se do té doby pohybovalo kolem druhého a třetího místa. Nakonec Xbowling Žižkov vytěžil ještě třetí místo, protože družstvo Las Figuras skončili s 22 body a vyšším průměrem 651,14. Družstvo Cobra Kai mělo stejný počet bodů, ale bohužel zahrálo nižší průměr. Za zmínku určitě stojí ještě dvě 300, které předvedl Karel Vopička a stal se tak i díky tomu nejlepším hráčemprůměrem 277,14 ze 7 finálových her.

Závěrem je třeba poděkovat všem hráčům za velmi pěkné výkony ve finále a závěrečné srovnání bylo opravdu dramatické do samotného závěru hracího dne. Těším se na příští rok, kdo opět postoupí a bude mu patřit pohár pro nejlepší družstvo Devítkové ligy mistrů.