Do Prahy jede NO NAME spolu s Andílky

Vyvrcholení Letní Valašské Devítkové ligyFinále A proběhlo v Xbowlingu ValMez ve středu 7.9.2016. A byla to více než důstojná tečka za letní sezonou týmových soutěží. A bojovalo se nejen o nejlepší tým LVDL, ale především o dvě postupová místa na republikové finále Devítkové Ligy Mistrů, které se uskuteční v sobotu10.9.2016 v Praze v bowlingovém centru Best Bowling Metropole Zličín od 9:30 hod. Okruh favoritů byl širší, ale přesto měl organizátor ligy tajný tip, který se nakonec ukázal jako správný.

Jenže tip je jedna věc a bowling druhá. Od první hry se do boje o vítězství zakousl jako buldok NO NAME (29bodů). A finálem prošel zcela suverénním způsobem. Během pěti zápasů ztratil pouze jeden bodík hned v úvodním souboji, ale série čtyř zápasů bez ztráty kytičky jej katapultoval nejen na stupeň nejvyšší, ale i na velkéfinále do Prahy. Ovšem o druhé místo v lize a současně i to postupové se sváděl boj jako řemen.

Před závěrečnou hrou byly v boji o postup ještě tři týmy. Ze hry již v tuto chvíli byli Mládežníci a Pat-Mat & Strike, kteří se v závěrečné hře symbolicky sešli v přímém souboji o konečné páté místo. Tento zápas vyzněl lépe pro Pat-Mat & Strike (10 bodů), ale i tak Mládežníci (10 bodů) se vztyčenou hlavou skončili na šestém místě.

A nyní pojďme k závěrečnému zápasu. Již jasný vítěz NO NAME se utkal s Fabulandem a Andílici 3TÝMem. Matematických kombinací bylo mnoho, ale jedno bylo jasné. Postup si vybojuje pouze tým, který zvítězí a nejlépe výrazným rozdílem. NO NAME nepřipustil žádné spekulace o vypuštění zápasu a přejel Fabuland 5:0, čímž jej vyřadil ze hry. I přes prohru však mohl Fabuland (14 bodů) v silné konkurenci slavit třetí příčku. A tak o postupujícím rozhodl vzájemný zápas Andílků s 3TÝMemAndílci (19 bodů) dokázali opět zahrá přes 700 a vítězstvím 5:0 vybojovali vysněné druhé místo a postup. Kalich hořkosti si během týdne vypil 3TÝM (11 bodů) až do dna. Po infarktovém závěru v sobotním půlmaratonu k němu nebyla ani tentokrát štěstěna nakloněna a zbyly mu opět jen oči pro pláč, protože nakonec z toho tentokrát nebyla ani ta pomyslná bedna, ale konečné čtvrté místo.

Celkově nejlepším hráčem LVDL se stal s průměrm 223,57 bodu Martin Štěpánek (NO NAME). Jeho spoluhráčka Anička Stromšíková pak nejlepší ženou, když stanovila svůj hráčský průměr na 215,81 bodu. O nejvyšší týmový nához se podělily hned dva týmy. Krásných 747 bodů dokázali zahrát již v základní částiAndílci a NO NAME.

Parádní premiéru letní týmové soutěže máme tedy úspěšně za sebou. A my všichni společně teď budeme držet palce v sobotu našim dvěma zástupcům ve velkém finále.