Do třetice všeho dobrého aneb Milan si s Pardubicemi rozumí

1.-4. místo

8. turnaj série BBO Leifheit tour se v sobotu konal v Bowlingzone v Pardubicích, byla to již třetí zastávka zde, bohužel chřipky, angíny a jiné zdravotní neduhy způsobily, že původní počet 65 přihlášených se smrskl na 47 účastníků. Nutno podotknout, že převážná většina hráčů se předem řádně omluvila a i přes nižší počet startujících se turnaj vyvedl. Každý si odnesl některou z losovaných cen a oceněni byli také nejlepší hráči v celkem deseti výkonnostních kategoriích, tři nejlepší ženy, tři nejlepší senioři/seniorky a všichni junioři. Tentokrát si přišlo zahrát 9 juniorů (2 do 15-ti let a 7 do 12-ti let), 8 seniorů/seniorek nad 60 let a 16 žen. Kvalifikaci s přehledem ovládli Roman Dvořák (916) s Františkem Brokešem st. (910), oba si svým výkonem zajistili přímý postup do finále a cenu od Dallmayr Kaffee. V semifinále poté bojovalo 30 hráčů o 14 postupových míst do finále, v tomto bloku her nejlépe zahrál Milan Rechtorik (695), posledním postupujícím byl Robin Mucha (573). Milan Rechtorik, který už v semifinále chytil strikovou vlnu, pokračoval i nadále a po finálových hrách 242, 233 se stal vítězem turnaje (v Pardubicích poprvé, na dvou předešlých pardubických turnajích BBO Leifheit tour skončil třetí). Druhé místo obsadil vítěz kvalifikace Roman Dvořák, třetí Anička Brokešová a čtvrté Milan Jindřišek. Za nejvyšší nához turnaje (267) byla Anička Petáková oceněna kilovým balením kávy Dallmayr. Všem gratulujeme.

Další ocenění:

• Nejlepší ženy: Anička Brokešová, Jana Skůrová, Blanka Hanusíková
  • Nejlepší senioři/seniorky: Anička Brokešová, Milan Jindřišek, František Brokeš st.
  • Nejlepší junioři do 15: Anička Petáková, Pepa Vondra ml.

Celoroční průběžné pořadí celkové:

Z celkem dvanácti turnajů BBO Leifheit tour se do žebříčku započítává 7 nejlepších výsledků a oceněni budou tři nejlepší hráči. Po osmém turnaji je průběžné celkové pořadí následující: Vlasta Ševčík (466 b), Milan Rechtorik (353 b), Jirka Vrážel (333 b).

Celoroční pořadí dle center:

Z celkem čtyř turnajů konaných v daném centru se započítávají 3 nejlepší výsledky a oceněni budou tři nejlepší hráči každého centra. Průběžné pořadí je zde.

Chomutov: Vlasta Ševčík (202 b), Petr Holubčák (185 b), Karel Růžička (182 b)

Pardubice: Milan Rechtorik (220 b), Dana Hanušová (181 b), František Brokeš st. (165 b)

Kladno: Michal Janovský (133 b), Vlasta Ševčík (129 b), Jan Kolář st. (112 b)

Celoroční pořadí.pdf

Pořadí dle jednotlivých center.pdf

Po kvalifikaci proběhlo obvyklé losování cen od partnerů turnaje a rozhodně nejšťastnějším a nejroztomilejším výhercem byl maličký Ondra Prekop, když získal kávovar Tchibo. Fotogalerie zde, BBO video zde.

I nadále pokračuje BBO projekt na podporu Juniorské reprezentace 2015, hráči v Pardubicích věnovali do dobrovolné sbírky parádní částku 3.560 Kč, celkem je k dnešnímu dni na kontě 36.560 Kč. Všem patří velký dík.

Další turnaj BBO Leifheit tour (OVUS Velikonoční turnaj) se koná v Kladně v termínu 3. a 4. dubna - obsazovačka, byly mírně posunuty časy rund a přidána runda v 16,30 hodin výhradně pro hráče z větší vzdálenosti. Prosím přihlášené o kontrolu svých startů a v případě, že se nebudete moci zúčastnit, volejte 605131074 nebo pište na mail:  jana.janovska98@seznam.cz. A naopak, kdo by se rád zúčastnil, ale nyní vypadá, že není místo, napište se jako náhradníci nebo volejte. Obsazovačku denně aktualizujeme.  Budeme se těšit a připomínáme, že junioři do 18-ti let a senioři nad 60 let mají zvýhodněné startovné 300 Kč, junioři do 12-ti let 200 Kč. A kromě 2000 vajec na vás čekají pěkné ceny.

Závěrem bychom rádi poděkovali partnerům BBO Leifheit tour: LEIFHEIT, www.kvalitnidomacnost.cz, OVUS, Kompek, Hotel Filipinum Jablonné nad Orlicí, Osram, Kompstav, SATTECH-AUTO, ČPP, Dallmayr Kaffee, AŽD Praha, Crystalite Bohemia, Vratislav Kulhánek, Autodráb, BBO team, BigShock, centrum Strikeland Chomutov, centrum Bowlingzone Pardubice, centrum V-bowling Kladno.  Výsledkový servis www.czechbowling.cz a www.bowlingweb.cz. V neposlední řadě děkujeme hráčům za přízeň.