Domácí bowler vítězem 5.turnaje Ferdinand devítky

V neděli 5.května se v benešovském Scentru odehrál 5.turnaj oblíbené Ferdinand devítky. Zahrát si přijelo celkem 33 mužů a žen, z nichž byl po kvalifikaci nejlepší David Ruml a po vyřazovacím semifinále byla v čele Marie Frýbortová. Vyrovnané finále vyhrál domácí bowler David Ruml před svou spoluhráčkou z ABL družstva Scentra Benešov, Lenkou Mrkvičkovou o 2 kuželky. Třetí místo vybojoval táborský hráč Jaroslav Butal st., který za vítězem zaostal o pouhých 11 kuželek. Před semifinále se losoval "měšec" a za nához 169 vyhrála částku 4.770 kč Eva Bartůšková. V turnaji padli dvě devítkové perfect game 300 v podání Davida Rumla a Jaroslava Bejšovce, druhý jmenovaný si odnesl pivo Ferdinand za nejvyšší turnajový nához. Cenu útěchy Ferdinand si do Tábora odvezl první nepostupující hráč do semifinále a tím byl František Spilka. Nejlepší ženou byla vyhlášena Lenka Mrkvičková. V celkovém pořadí se dostává na první místo David Ruml, druhý je Gustav Horník a třetí Jaroslav Bejšovec. Další pořadí v Top 6 je následující: Jaroslav Butal st., Milan Barnet a Lenka Mrkvičková. Další turnaj série je na programu v neděli 2.června. Všem hráčům a hráčkám děkuji za účast a tradičně pěknou sportovní atmosféru.

Foto č.1 zleva: Lenka Mrkvičková, David Ruml a Jaroslav Butal st.

Foto č.2: Jaroslav Bejšovec a Lenka Mrkvičková.

Foto č.3: František Spilka.

Foto č.4: Eva Bartůšková