Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Dominik Pelán vyhrál Holešovskou Devítku stylem start-cíl

Opět zdravíme z bowlingu v Holešově. V sobotu 20.5.2023 se konal další devítkový turnaj. Tentokrát se jej zúčastnilo 16 hráčů a znovu v širokém věkovém rozsahu. Hrálo se klasicky na pět náhozů v základní část, z níž postupovalo nejlepších 12 hráčů. Semifinále se hrálo na dvě kola, ke kterým se přičítal, jako třetí nához, zaokrouhlený průměr ze základu. Do finále postoupila nej osmička a nesla si sebou i nához ze semifinále. Finále už bylo vabank na jedno kolo.

Ti co nás sledují pravidelně vědí, že v Holešově při devítkovém turnaji používáme pravidlo dohozený split = strike. A že se bylo na co dívat. U takzvaných dětských splitů už se nikdo nediví, ale tentokrát se dohazovalo nemálo 6-7 splitů nebo naopak 4-10. A vrcholem bylo dohození splitu 4-5-7-10 v podání Michala Cenka. Opravdu krásná podívaná.

Teď už k výkonům základní části. Velice dobře odstartovali dámy Lenka Lacigová a Jitka Kejřová. K nim  se následně připojili Michal Cenek a Dom Pelán. Zbytek pole byl v podstatě vyrovnaný až na spodní trojici žen. Hned v druhém náhozu zaútočil na třístovku Tom Laciga bohužel poslední hod ho zradil a tak to bylo „pouze“ 298. Nejkrásnější skok v pořadí předvedl teď už stabilní hráč Áďa Zachara. Před posledním kolem byl na 13., tedy nepostupové, pozici. Ale tento mladý talent to nevzdal a závěrečnou hrou 252 se rázem dostal na sedmé místo a mohl se radovat z postupu. Naopak Michalovi Cenkovi odešla forma a byl prvním nepostupujícím. Jak dopadla základní skupina a boj o umístění se můžete podívat ZDE.

Do semifinále si, krom Doma a Lenky Lacigové, nikdo nenesl příliš velký náskok a opět proběhly krásné souboje. Po této části nás opustili Jitka Kejřová, Karel Pokorný, překvapivě Tom Laciga a Petr Hasala. V semifinále nám Jirka Janás předvedl druhý nejvyšší nához turnaje 290. Ovšem ani to mu nepomohlo na bednu. Přestalo se mu dařit a náš nejmladší zapnul „forsage“ a druhým nejvyšším náhozem finále 232  se vyhoupl na třetí místo. Druhé umístění na stupních vítězů po sobě. Adam začíná být velice konkurence schopný. Naprosto všechny přejel Dominik Pelán a plně si zaslouží dnešní vítězství. Druhý Radek Tichý dělal čest svému jménu, protože celý den o něm nebylo moc slyšet a ejhle, najednou z toho bylo druhé místo. Rozdíl mezi 2. a 4. místem byl pouhých 9 bodů, z čehož je vidět vyrovnanost hráčů. Na celkové výsledky se můžete podívat ZDE.

Další turnaj se odehraje 3.6.2023 a bude se jednat o Sranda turnaj (OBSAZOVAČKA). Pravidla budou řečena na začátku turnaje a já věřím, že organizátor opět vymyslí něco, u čeho se budeme prohýbat smíchy. 

Výsledky turnaje – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb