Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Druhý start opět přetaven ve vítězství

Jako zde obvykle, o čtvrtečním večeru a sice 4. dubna se odehrál letošní již čtvrtý turnaj série Říčanské Iron Devítky na herně Bowlingu Vojkov. Sice dozvuky prodlouženého víkendového Velikonočního neodříkání se ještě ke konci pracovního týdne na nižší účasti i tak projevily, ale 29 hráček a hráčů prošlých dveřmi herny je účast solidní.

Po úvodních třech kvalifikačních hrách nedohazovaným devítkovým způsobem ovládl kvalifikační pořadí Petr Pekár a to i díky Nejvyššímu výkonu turnaje, když hned na úvod zahrál maximálních 300 bodů. Pospíchal na souběžně hranou SBL Ovčína, takže jeho kalup byl opodstatněný. Za ním se seřadil kvartet dalších přímo postupujících a sice Ladislav Šimánek, David Dvořáček, Emil Krubert a Jan Štulc, který se však svého práva zřekl a přepustil místo dalšímu v pořadí, a to Jiřímu Egertovi. Později zřejmě litoval, neboť odehrál druhou semifinálovou vlnu, avšak brány finálové mu poté zůstaly protentokráte uzavřeny. Naopak nejméně úspěšná šestnáctka po kvalifikaci odehrála jako první své dvě nové hry na součet a díky účasti nyní rovná polovina postoupila do druhého semifinálového stepu. Prvním, komu pouhé dva bodíky chyběly, byli svorně Zdeno Štefánik i Hana Šulcová, měla však vyšší nához, a tak právě ona si odnesla alespoň cenu útěchy.

Osmička potupujících se přidala k hráčům skončivším na místě 6. až 13. v kvalifikaci a znovu všichni sestupně na dráhy nasazeni odehráli dvě hry od nuly na součet. Odtud už vede cesta pro úspěšnější do závěrečného finále a postupuje hned jedenáctka úspěšnějších. Stop o pouhou jedinou kuželku zde byl vystaven Jiřímu Marešovi, a tak i jemu náležela cena útěchy. Pro finále si postupující již dráhy podle semifinálového pořadí volí a hrají se závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem s hrou třetí coby celodenním průměrem. Zde opět projevil nejen své znalosti a zkušenosti herny a místního house mazacího modelu Ladislav Šimánek, který součtem 809 bodů obhájil své vítězství z předchozího měsíce, tedy března. Stříbrný končí 757 body Jaroslav Maňásek a na bronzový stupínek potřeboval Lukáš Obrusník bodů 736. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili sestupně ještě Jan Fleischmann st., srdcař Petr Pekár, David Dvořáček, Jiří Kotjužanský i Emil Krubert. Hned za pány skončila Nejlepší žena turnaje Gabriela Malcová. Kromě Petra Pekára si tekutou cenu za maximální výkon devítkových 300 bodů tentokráte odnesli ještě Lukáš Obrusník, David Dvořáček i Jan Fleischmann st..

Losovaly se jako obvykle tři věcné ceny podle kvalifikačního umístění a štětí se s internetovým modemem usmálo na Emila Kruberta, Pavel Lukeš si odnesl bowlingové doplňky a zastřihovač SENCOR Hana Šulcová. Taženo bylo i výherní číslo finančního Iron Bonus Specialu a to 290, avšak právě tento výkon v kvalifikaci nezahrál nikdo, tudíž se celý obsah měšce v hodnotě 4040,- Kč přesouvá na turnaj následný, jímž bude v neděli 7. dubna nově s páteční předehrávkou na herně Xbowlingu Prosek Duo dubnová Prosecká Iron Desítka.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, dvakrát Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 26 150,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb