Dubnovou Valašskou Skleněnku si do Ostravy odváží Petr Barinec

Vítězové

V neděli 30.4.2017 se v Xbowlingu ValMez konala dubnová Valašská  devítka s měšcem a účast byla opět vysoká. Na drahách se sešlo 38 hráčů, z nichž bylo 10 nováčků. Nás velmi těší, že dál pokračuje příliv nových hráčů do naší herny. Vysokou účast ozdobily i ještě vyšší výkony samotných hráčů. Jestliže totiž v únoru bylo na postup z kvalifikace potřeba víc než 830 bodů a v březnu 820 bodů, tak teď to bylo neuvěřitelných 880 bodů!

Toto způsobilo, že spousta pravidelných účastníků semifinále či finále se po prvních čtyřech hrách dál nedostala. Prvním nepostupujícím byl tentokrát Honza Šípek (875 bodů), posledním postupujícím naopak Franta Folta (880 bodů) jako Lucky loser neboť své umístění v kvalifikaci mu přenechal Peťa Roubalík. Na druhé straně se nejlépe v kvalifikaci vedlo Davidu Kleinovi, kterému se první pokus nevydařil, ale na re-enter zahrál krásných 1074 bodů. Druhé místo obsadil Martin Rešetko (1000 bodů), třetí Petr Roubalík (965 bodů), čtvrté Marek Irgl (953 bodů), páté Radek Novák (945 bodů) a šesté Filip Brabec (929 bodů).

Po kvalifikaci následovalo losování tradičního „Měšce“, který byl hodně plný, a nejvíce štěstí měli dnes tito vylosovaní hráči: 3. pořadí a 310,- Kč získal Peťa Barinec, 2. pořadí a 470,- Kč Mira Příleský a 1. pořadí a 780,- Kč Jakub Fleško.

Po losování již následovalo semifinále na 2 hry od nuly o postup do finále. V něm byli nejlepší tito hráči: 1. místo Honza Perger (499 bodů), 2. místo Peťa Barinec (485 bodů), 3. místo Jakub Fleško (478 bodů), 4. místo Marek Irgl (458 bodů), 5. místo Filip Brabec (445 bodů) a 6. místo David Klein (443 bodů). Hodně smůly v semifinále měl 13. a první nepostupující Radek Šobora, který při shodném počtu 408 bodů prohrál postup do finále na nižší vyšší nához s Tondou Váňou.

Ve finále na 3 hry od nuly se hned na úvod po 1. hře utrhla trojice hráčů, a to Franta FoltaTonda Váňa a David Klein. Po 2. hře si své postavení udržel jen Franta Folta a do popředí se dostali další hráčí, a to Tomáš AlánPetr Barinec a Radek Novák. Třetí hra se vůbec nepovedla Tomášovi a Radkovi a tak o titul si to rozdali Franta s Petrem. Nakonec vyhrál při své premiéře Petr Barinec (735 bodů), který závěrečný tlak ustál a dostrajkoval. Franta Folta (730 bodů) díky vyorvnaným finálovým výkonům skončil druhý. Třetí místo vybojoval Tonda Váňa (719 bodů), vrátivší se ve 3. hře zpět do hry a nepopulární čtvrté místo zbylo pro Davida Kleina (699 bodů), který jako poslední dohrávající ještě mohl vše změnit, ale slabší závěr ho připravil jak o „Skleněnku“, tak i o bednu. Páté a šesté místo obsadili Martin Rešetko (697 bodů) a Jarda Szotkowski (677 bodů). Pohár pro nejlepší ženu Valašské devítky získala Janča Irglová, dnes celkově až jednadvacátá. Nejlepším hráčem kategorie B byl vyhlášen Martin Rešetko, vítězkou kategorie C se stala Zdenka Ježková.

V průběžném bodování Valašské devítky je po 4 odehraných turnajích situace následující. Kategorie A – 1. místo Lukáš Heitel (172 bodů), 2. místo Franta Folta (158 bodů) a 3. místo Tonda Váňa (142 bodů). Kategorie B – 1. místo Mira Příleský (66 bodů). Kategorie C – 1. místo Zdenka Ježková (84 bodů). Kategorie Ženy – 1. místo Ája Kudělková (90 bodů), 2. místo Maruška Hermanová (77 bodů) a 3. místo Dáša Capilová – (72 bodů). Přiřazení do kategorií a HDC pro květnovou Devítku a kompletní žebříčky jednotlivých kategorií si můžete prostudovat ZDE.

Tak a to už je z dubnové Valašské devítky vše a my Vás srdečně zveme na její další pokračování v neděli 28.5.2017 s předehrávkou již ve čtvrtek 25.5.2017  v 18:00 hod. Co se týče dalších turnajů v naší herně, tak nejbližšími jsou populární Valašské dvojice pv neděli 7.5.2017, které začínají 1. rundou v 16:00 hod. No a jak již všichni jistě víte, je vyhlášena kvalifiakce pro Regionální Ligu dvojic. Pokud máte chuť poměřit své síly s bowlingovými hráči z Kopřivnice a Frýdku-Místku, tak se přihlašte a přijďte si zahrát kvalifikaci (viz. promo článek na našem webu). Přejeme Vám hodně striků a příjemného času stráveného v naší herně.