Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Duel Colon versus Vrba ozdobou Prosecké Devítky

V úterý 28. června odehrála třiadvacítka nejvěrnějších v pořadí šestý letošní turnaj série Prosecké dohazované Xbowling Devítky. Z důvodů zdravotních, dovolenkových, předprázdninových i teploty o dost vyšší bodu mrazu tentokrát účast patřila k té nejméně hojné, ale i tak příchozí s podmínkami i soupeři bojovali více jak zdařile.

Po kvalifikaci, kdy si každý odehraje tři hry s tím, že dámám je už při shození devíti kuželek prvním hodem počítán strike, oproti tomu pánové zbývající kuželku musí pro zisk strike dohodit a mazací pauze, následovalo semifinálové vyřazovací Play Off. Při lichém počtu hráčů vítěz kvalifikace Vladimír Baborovský byl K.O. nervů ušetřen a postup do finále měl jistý a přímý. Ostatní si odehráli dvě hry na součet a vítěz měl do finále cestu otevřenu taktéž. Podle umístění v úvodních třech hrách na sebe narazily druhý a třiadvacátý, třetí s dvaadvacátým a tak dále. Aby byl naplněn počet šestnácti finalistů, postupoval kromě vítěze kvalifikace a šťastnějších ze semifinále ještě kvartet těch, co sice prohráli, ale měli nejvyšší bodový součet. Finále se poté hrálo po výběru drah znovu od nuly na součet dvou her a zde se již děli věci zajímavé a nevídané. Mnoho méně či více ostřílených kozáků si brousilo zuby na prvenství, avšak úvodní finálovou hrou maximální hodnoty 300 bodů o sobě dal vědět Josef Colon. Byť Petr Vrba byl druhým, komu se téhož podařilo, na vítězství mu to nestačilo, když poměr her druhých obou pánů byl 223 respektive 224 v neprospěch vítěze červnové Strašnické Xbowling Devítky. Je však vidět, že po letech Petr Vrba přeci jen herně dozrál… Bronzový stupínek patřil dalšímu z místních fantomů Jaromíru Makovcovi a do ceněné osmičky proklouzli tentokrát ještě Petr Kaprálek, Martin Palas, Lukáš Obrusník, Petr Ondrejec a Josef Hladík. Primát Nejlepší ženy patřil Janě Plešingerové a Josef Colon se stal držitelem plakety za Nejvyšší výkon, když čisté hry dosáhl dříve Petra Vrby, který díky pivovaru také smutný neodešel.

První z prázdninových Proseckých devítek se koná 26. července (obsazovačka) a snad k potěše hráčů budou oba letní turnaje ve stylu klasického devítkového bodování nejen pro ženy, ale i muže.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Průběžné společné pořadí – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb