Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

DUOjka Kvasnička & Šarišský podruhé Strašnická Iron

Ve středu 7. února se odehrál druhý letošní turnaj nově netradičních Strašnických dvojic alias Strašnické Iron DUOjky na herně Strašnického Xbowlingu. Jedná se bohužel o jeden z turnajů na Black listu nejvíce ohrožených turnajů, a to již dlouhodobě, neboť účast stále balancuje přes mnohá vylepšení na a pod hranicí samotného turnajového bytí a nebytí. Tentokráte dorazila rovná desítka párů a čekal je lehce upravený model samotného turnaje.

Poprvé jsme zavedli pomocné dámské handicapy, kdy ženám jsou ke každé jejich hře připočteny 4 body, jedná-li se o dvojici ryze dámskou, sčítají se, tudíž mají více o 8 bodů. Jak se ukázalo, jedná se o bonus ne zanedbatelný, a dokonce i o postupech následných rozhodující. Rovněž podstatnou změnou bylo upuštění od finálového způsobu her, kdy v měsíci lednu se hrálo modelem americkým. Tentokráte se vrátilo ke hře klasické pouze na jedné dráze, bohužel jsme však tím nuceně snížili počet postupujících do bojů závěrečných na šestici nejlepších. V případě podstatně vyšší účasti však tento model i na základě propozic praktikovat opět budeme.

Ovšem i to přispělo k zajímavosti a dramatičnosti už jak kvalifikace, tak zejména semifinálových her. V kvalifikaci šest her nejlépe zvládli zástupci domácí herny a sice Petr ŠedinaLiborem Tylem a po zásluze si odnesli ocenění coby vítězi kvalifikace za součet 1133 bodů. Pár Josef HladíkTomášem Brichem právě zde pro změnu docílili Nejvyššího výkonu turnaje a to krásných 252 bodů, a tak i oni domů neodešli s prázdnou a bez cen.

V pauze mezi dalšími hrami se losoval finanční IRON BONUS SPECIAL a tentokráte generátor náhodných čísle nedal příliš velkou šanci si nikomu aktuální výši 2730,- Kč uzmout, neboť tažené číslo 38 bylo díky hráčské výkonnosti příliš nízkým. Přesouvá se tak na turnaj následný, jímž je již dne druhého, tedy ve čtvrtek 8. února na herně Bowlingu Vojkov únorová Říčanská Iron Devítka.

V semifinále poté podle kvalifikačního pořadí dvojice na dráhy nastupují sestupně, a tak si nejprve své čtyři hry od nuly zahrála lepší pětice, poté ta méně úspěšnější. Součet rozhodl, kterých šest nejúspěšnějších si zahraje i následné finále. Tam se s odřenýma ušima a součtem 661 bodů dostali jako poslední Josef TrojanHanou Uhlířovou, oproti tomu pár Josef Hladík s Tomášem Brichem se stali oceněnými prvními nepostupujícími.

Pro finále si postupující podle semifinálového pořadí dráhy již vybírají a hrají závěrečné čtyři hry nově tedy na jedné dráze klasickým způsobem, a to střídáním po každém hodu ve dvojici, kdy spoluhráči hrají jako jeden hráč, a to stejně jako po dobu celého turnaje. Nejlepšími nakonec byli a lednový primát obhájili Jakub ŠarišskýOndřejem Kvasničkou se součtem 805 bodů před nově složeným párem Jan Štulc a Filip Červený. Bronz pak patřil páru Jakub NovákMartinem Klíchou.

Všem zúčastněným a příchozím děkujeme za podporu, přízeň a budeme se těšit na viděnou při dalším pokračování série, a to znovu první středu v měsíci, tedy 6. března. Obsazovačka tam je již otevřena a aktualizována.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb