Jaroslav Lorenc potvrdil roli krále

Od čtvrtka do soboty, hostilo pražské centrum Best Bowling, hráče listopadového turnaje EBONITE. Hrálo se na dlouhém mazacím modelu a zveřejněný model budil hrůzu a rozpaky. Opak byl ale pravdou. Nejprve Pavel Čermák zahrál v kvalifikaci průměr 259,67 a málem překonal český rekord na 6 her. Poté ještě David Rain zahrál na zveřejněném strašákovi, svou první Perfect game na „áčkovém“ turnaji.

Na závěrečný turnaj letošního ročníku si našlo cestu 80 hráčů. V KVALIFIKACI o postupy a ceny pro nejlepší ve svých kategoriích bojovalo 29 hráčů v kategorii s výkonností do 165, 39 hráčů v kategorii do 190. O prvenství ve vedlejších kategoriích bojovalo 40 seniorů, 24 žen a 8 juniorů.

Na dlouhém mazání bylo zapotřebí na postup 1158 bodů. Kvalifikaci zahrál nejlépe zmiňovaný Pavel Čermák před Alešem Synkem a Kateřinou Beštovou. Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1271 bodů. Závěrečný turnaj byl trochu opředen nervozitou, což se promítlo víceméně ve všech částech turnaje.

SEMIFINÁLE: v semifinále se bojovalo mimořádně o 13 postupových míst. Zde zářil a převyšoval ostatní hráče Jaroslav Butal s velmi těsným náskokem před Jiřím Hindrákem.

FINÁLE: v závěrečné části turnaje chyběl vítěz kvalifikace Pavel Čermák. Pozici nejlepšího hráče letošní série tak mohl lehce potvrdit Jaroslav Lorenc. Zvítězil po finálových výkonech 241, 246, 266 před Davidem Vrňatou, který druhým místem zaskočil nejednoho z lídrů soutěže. Třetí pozici vybojoval Jiří Hindrák, který byl vyhlášen nejlepším seniorem listopadového turnaje. Výsledky turnaje ZDE.

Dalšími ocenění ve vedlejších kategoriích:

-Nejlepším ženou turnaje byla vyhlášena Kateřina Beštová (4. místo)

-Nejlepšími třemi seniory turnaje byli vyhlášeni: Jiří Hindrák, Vladimír Pitaš, Jaroslav Butal.

-Nejlepším hráčem výkonnostní kategorie K165 a nejlepším juniorem turnaje se stala Markéta Vojtěchová.

Žebříček celoročního hodnocení EBONITE 2017: Po skončení turnaje se předávalo 20 bowlingových koulí za umístění v sérii a další bowlingové vybavení v celkové hodnotě 110 000 Kč. Vítězství obhájil Jaroslav Lorenc, druhá se umístila Kateřina Beštová a třetí Jiří Hindrák. Žebříček ZDE.

PRŮBĚŽNÉ ZPRAVODAJSTVÍ: V Praze na centru Best Bowling se ve čtvrtek a pátek hraje na dlouhém mazacím modelu kvalifikační předehrávka závěrečného turnaje z série EBONITE 2017. Kvalifikace pokračují závěrečným třetím hracím dnem v sobotu 7.10.2017, volná místa na turnaj ZDE.

- Průběžné výsledky 1. den: ZDE

- průběžné výsledky 2. den ZDE

- Sobotní semifinále, kam postupují hráči umístění do 36 místa, se hraje cca od 16.00 hod., následné finále, kam postupuje přímo 12 nejlepších hráčů z kvalifikace, bude začínat cca v 17.45 hod.

- Po skončení turnaje se budou předávat ceny za umístění v celoročním pořadí. Bowlingové koule jsou připraveny do 14. místa, na bowlingovou výbavu se může těšit i 5 seniorů a 5 seniorek za TOP 14. Aktuální žebříček po 9. turnaji ZDE.

PS: Ceny za umístění v sérii se budou předávat cca do 45. min. po skončení turnaje a spočítání bodů v celoročním pořadí.