Tomáš Plechata vítězí na 2. turnaji EBONITE

Ve dnech 2. až 4. února proběhl na centru Best Bowling druhý turnaj z letošní série EBONITE 2017. Hrálo se na krátkém mazání, nepadala příliš velká čísla, přesto byla dosažena a to dokonce 3x, Perfect game.

O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně se snažili nejen ti nejlepší, ale bojovalo se i o vítěze v dalších kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 26 hráčů, v kategorii K190 bylo 55 hráčů. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 51 seniorů a o prvenství v kategorii bojovalo též 16 žen a 4 junioři.

V kvalifikaci dosáhli Perfect game Pavel Čermák, Míra Bílek a Jiří Hindrák, ale nejlepším hráčem kvalifikace byl Jan Macek. Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1270 bodů, do semifinále kam postupují hráči umístění až do 36 místa 1167 bodů.

V semifinále na sebe upozornil dobrými Miroslav Oliva, ale ve finále kraloval Tomáš Plechata, který po výkonech 216, 268 a 227 zvítězil. Druhé místo vybojoval Jan Macek (254, 174, 245) a třetí místo vybojoval Miroslav Oliva, který se stal zároveň nejlepším seniorem turnaje a nejlepším hráčem výkonnostní kategorie K190.

Dalšími oceněnými byli nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích, kde mezi třemi nejlepšími seniory stanuli Miroslav Oliva, Jiří Hindrák a Jan Fleischmann. Nejlepší ženou byla vyhlášena Kateřina Beštová a nejlepším hráčem kategorie K165 František Bora. Nejlepším juniorem turnaje se stal Filip Demuth. Kompletní výsledky 2. turnaje ZDE.

Žebříček celoročního pořadí ZDE

PS: Obsazovačka na třetí turnaj, který se hraje ve dnech 2. až 4. března je již otevřena.

Ve čtvrtek 2.2.2017 byl na krátkém mazání zahájen v Praze na centru Best Bowling první hrací den únorového turnaje. Pro účastníky turnaje je připravena nabídková AKCE od xshopbowling.cz na nákup vybraných koulí.

Výsledky 1. hrací den: Hned v prvé hrací rundě na sebe upozornil Pavel Čermák. Po nevalném začátku a a výkonu 172 zahrál v sadě 6 hesti her PERFECT GAME. Do hry se zapojilo prvních 25. hráčů, v průběžném pořadí vede Tomáš Plechata.

- Výsledky z prvého dne ZDE.

-- Výsledky z druhého dne ZDE

Turnaj pokračuje druhým hracím dnem v pátek 3.2. od 17.00 hod. a 19.30 hod., třetím dnem v sobotu 4.2. 2017 od 9.00 hod. s následnou rundou od 10.40 a 13.15 hod. Semifinále, kam postupují hráči umístění do 36 místa se hraje cca od 15.45 hod., následné finále, kam postupuje přímo 12 nejlepších hráčů z kvalifikace, by mělo začínat cca v 17.30 hod. Poslední volná místa, naleznete na obsazovacky.cz.