Finálový duel Ebonite okořeněný třístovkou, přinesl napínavou podívanou

Květen patřil mistrovským soutěžím ČBA a tak až po více jak dvou měsíční odmlce, proběhl ve dnech 8. až 11. června pátý turnaj z letošní série. Hrálo se na krátkém mazání a „áčkový“ turnaj si přijelo zahrát 76 hráčů.

O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně se snažili nejen ti nejlepší, bojovalo se i o vítěze v dalších kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 24 hráčů, v kategorii K190 bylo 38 hráčů. Stejný počet hráčů byl v kategorii nad 50 let, bylo evidováno 37 seniorů. O prvenství ve vedlejších kategoriích bojovalo 22 žen a 5 juniorů.

Kvalifikaci zahrál nejlépe Tomáš Plechata následován Jaroslavem Lorencem a Lukášem Homolou. Výkony a průměry oproti minulým turnajům byla podstatně nižší. Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1228 bodů, do semifinále kam postupují hráči umístění až do 36 místa jen 1143 bodů.

V semifinále na sebe upozornil dobrými výkony Pavel Krňák ale ve finále už mu to tak nešlo. Zde měl parádní nástup Daniel Chládek výkonem 275, ale ve druhé hře jej trumfnul Jaroslav Lorenc zahranou „třístovkou“. Rozehrála se dramatická podívaná této dvojice a rozhodovala až třetí hra. Jarin zahrál 228 a Dan „pouze“ 287, tudíž s náskokem pouhých 4 bodů nakonec zvítězil Jaroslav Lorenc. Za Danielem Chládkem se na třetím místě umístil Lukáš Homola.

Dalšími oceněnými byli nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích. Nejlepšími seniory turnaje byli vyhlášeni: Jan Kolář, Jiří Hindrák a Milena Jašková. Nejlepším hráčem kategorie K165 Jan Suchánek, cenu pro nejlepšího juniora převzala Anna Petáková.

- ŽEBŘÍČEK EBONITE 2017. V celoročním pořadí si upevnil vedoucí pozici Tomáš Plechata, který vede s 338 body před Janem Mackem (316b) a Lukášem Homolou (315b). Mezi 14 adepty, kteří vyhrají bowlingové koule, nyní jsou: Hindrák, Krňák, Rain, Švec, Lorenc, Kolář, Erben, Beštová, Burianová, Teame.

Na bowlingovou výbavu se může těšit i 5 seniorů a 5 seniorek za TOP 14. Nyní to jsou: Pitaš, Vacek, Burian, Kulhánek, Suchánek a Jašková, Kolářová, Hanusíková, Závladská, Stulíková. Žebříček celoročního pořadí ZDE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vítězství na červnovém turnaji EBONITE vybojoval Jaroslav Lorenc před Danielem Chládkem a Lukášem Homolou. Ve vedlejších kategoriích byli oceněni: