Železný „dědek“ Vláďa Pitaš ovládl hned tři kategorie

Ve dnech 2. až 4. března proběhl na centru Best Bowling třetí turnaj z letošní série EBONITE 2017. Hrálo se na dlouhém mazání a turnaj se těšil velkému zájmu účastníků, byl dokonce překonán rekord účasti v šestileté historie trvání turnaje. Na seznamu účastníků bylo 107 hráčských jmen.

O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně se snažili nejen ti nejlepší, bojovalo se i o vítěze v dalších kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 34 hráčů, v kategorii K190 bylo 61 hráčů. Stejný počet hráčů byl v kategorii nad 50 let, bylo evidováno 61 seniorů. O prvenství ve vedlejších kategoriích bojovalo 30 žen a 8 juniorů.

V kvalifikaci vévodili tradiční jména Homola, Macek, Beštová ale např. Jarin Lorenc měl co dělat, aby se dostal do dvanáctky přímo postupujících do finále. Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1257 bodů, do semifinále kam postupují hráči umístění až do 36 místa 1187 bodů.

V semifinále na sebe upozornila dobrými výkony Eva Burianová a formu zúročila i ve finále, kde vybojovala 4. místo a cenu pro nejlepší ženu turnaje. Zvítězil „železný dědek“ Vladimír Pitaš, který ovládl hned tři kategorie najednou. Mimo celkového prvenství byl vyhlášen nejlepším seniorem a nejlepším hráčem výkonnostní kategorie do 190.

Dalšími oceněnými byli nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích, kde mezi nejlepšími seniory stanuli mimo Vladimíra Pitaše, Jiří Hindrák a Pavel Skalický. Nejlepším hráčem kategorie K165 byla vyhlášena Ingrid Liebichová, cenu pro nejlepšího juniora si nevyzvedla Lucie Kubelková.

- Souhrnné výsledky turnaje ZDE

- žebříček celoročního pořadí ZDE

FOTOGALERIE:

1 - Tři nejlepší celkově (zleva Macek, Pitaš, Lorenc)

2 - Nejlepší žena turnaje, Eva Burianová

3 - Tři nejlepší senioři (zleva Hindrák, Pitaš, Skalický)

4 - Nejlepší hráč kategorie K165, Ingrid Liebichová

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve čtvrtek 2.3.2017 byl v Praze na centru Best Bowling zahájen první hrací den březnového turnaje. Hraje se na dlouhém mazání  a pro účastníky turnaje X-shop bowling připravil nabídkovou akci na nákup vybraných koulí.

Průběžné výsledky: Na startu prvého hracího dne, nechyběl nikdo z přihlášených. První místo v průběžném pořadí náleží Kateřině Beštové, druhý je Jan Kolář st. a třetí Pavel Čermák. Výsledky z prvého dne jsou ZDE.

Turnaj pokračuje druhým hracím dnem v pátek 3.3. od 17.00 hod. a 19.30 hod. Třetím hracím dnem vše pokračuje v sobotu. Sobota začíná v tradičním čase od 9.00 hod. ale je díky obrovskému zájmu rozšířena. Z tohoto důvodu budou ostatní rundy posunuty cca o 15. min. Šestá runda, bude začínat od 11.00 a sedmá v 13.30 hod. Semifinále, kam postupují hráči umístění do 36 místa, se hraje cca od 16.00 hod., následné finále, kam postupuje přímo 12 nejlepších hráčů z kvalifikace, by mělo začínat cca v 17.40 hod.