Na EBONITE překvapivě vítězí Vojtěch Černík

Ve dnech 30. března až 1. dubna proběhl na centru Best Bowling čtvrtý turnaj z letošní série EBONITE 2017. Hrálo se na středním mazání a turnaj se těšil opět nadstandardnímu zájmu účastníků, kvalifikace se účastnilo 94 hráčů.

O postup z kvalifikace s vidinou bojovat o umístění na bedně se snažili nejen ti nejlepší, bojovalo se i o vítěze v dalších kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 30 hráčů, v kategorii K190 bylo 53 hráčů. Stejný počet hráčů byl v kategorii nad 50 let, bylo evidováno 53 seniorů. O prvenství ve vedlejších kategoriích bojovalo 19 žen a 7 juniorů.

Kvalifikaci od prvého dne vévodil opět Jan Macek, ale poslední den ho trumfnuli Jarin Lorenc a Aleš Synek. Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1312 bodů, do semifinále kam postupují hráči umístění až do 36 místa 1215 bodů.

V semifinále na sebe upozornil dobrými výkony Lukáš Homola, kde se hezky rozehrál a ve finále to dotáhl až na bednu. Zvítězil Vojtěch Černík, který mimo celkového prvenství byl vyhlášen nejlepším hráčem výkonnostní kategorie do 190. Druhé místo vybojoval Lukáš Homola a třetí se umístil Aleš Synek.

Dalšími oceněnými byli nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích, kde mezi nejlepšími seniory stanuli vedle Aleše Synka ještě Jiří Hindrák a Ivan Burian. Nejlepším hráčem kategorie K165 byla vyhlášena Milena Jašková, cenu pro nejlepšího juniora převzala Anna Petáková.

- Konečné pořadí a výsledky zde

- Žebříček celoročního pořadí zde

FOTOGALERIE:
1 - tři nejlepší celkově (zleva Homola, Černík, Synek)
2 - nejlepší žena, Kateřina Beštová
3 – tři nejlepší senioři (zleva Hindrák, Synek, Burian)

4 – nejlepší juniorka, Anna Petáková

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve čtvrtek 30.3. 2017 byl na středním mazání zahájen v Praze na centru Best Bowling první hrací den dubnového turnaje.

Výsledky 1. hrací den: Hned v prvé hrací rundě, si opět vzal výsledkovou režii do svých rukou Jan Macek. Ten suverénně vévodí jednadvaceti člennému startovnímu poli s průměrem 235,50. Na druhém místě v průběžném pořadí je David Rain (Ø 227,33) a třetí Jan Fleischmann (Ø 206,50).

Průběžné výsledky:

- z prvého hracího dne zde

- z druhého hracího dne zde

Turnaj pokračuje druhým hracím dnem v pátek 31.3. od 17.00 hod. a 19.30 hod., třetím v sobotu 1.4. 2017 od 9.00 hod. s následnou rundou od 11.00 a 13.30 hod. Semifinále, kam postupují hráči umístění do 36 místa se hraje cca od 16.00 hod., následné finále, kam postupuje přímo 12 nejlepších hráčů z kvalifikace, by mělo začínat cca v 17.45 hod.