Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Filip Jiránek květnové stříbro pozlatil

neděli 2. června s ještě májovou páteční předehrávkou 31. května šestý kalendářní měsíc a tím pádem i turnajový otevřela série turnajů Iron i na herně Xbowlingu Prosek Duo ta nejprestižnější a sice kategorie A Prosecká Iron Desítka.

Tentokráte se hráči trápili na mazacím modelu, použitém ve dnech dřívějších zejména při Finále Celorepublikového SBL a sice BANK 1 MUTI M11. Účast byla dle očekávání nižší i díky Seniorským Mistrovstvím ČBA dvojic, jakož klasickému rušení účasti Last Minute anebo nepochopitelné neúčasti bez omluvy, což bude zohledněno při přihlášeních a turnajích následných. I tak si na hernu v gardu letního počasí našlo cestu 34 hráček a hráčů a jako obvykle si každý odehrál v kvalifikaci 5 her americkým způsobem na při prezentaci vybrané dráze, tedy páru.

Klasicky nejlepší třináctka postoupil přímo do finále a dalších osm v pořadí mělo právo startu v dodatkovém Desperátu, jenž se hraje rovněž americkým způsobem, ale jako jediné bez tréninku a pomocných handicapů a účastníci jsou na dráhy nasazeni sestupně podle kvalifikačního pořadí.

Díky tomu, že do finále přímo postupující Pavla Černá, hrající páteční předehrávku, se finále již nezúčastnila, postupoval do finále ještě čtrnáctý v pořadí a do Desperáta tak nejen dvacátý druhý, ale dokonce až dvacátý pátý, protože ani Lenka Málková, Jiří Egert i Matěj Červený, jinak právoplatní Lucky Loseři, v turnaji dále nepokračovali. Cena coby prvnímu nepostupujícímu z kvalifikace tak nakonec připadla Jaromíru Makovcovi a jak se ukázalo, druhá za nepostup do finále Josefu Vlčkovi, a to díky jediné kuželce. Právě ta jedna navíc rozhodla o postupu pro Davida Raina, dalšími šťastnými byli ještě Michalové Havelka a Šalkovič.

Pro finále o podle předchozích výkonů hráči již dráhy opět vybírají k obrazu svému a hrají se závěrečné dvě hry na součet od nuly, k nimž je připočítávána hra třetí, jenž je průměrem kvalifikačního výkonu. Zde nejlépe zahrál Filip Jiránek, který se součtem 627 bodů vítězí a jedinou příčku zlepšil své umístění z turnaje květnového. Na stříbrný stupínek se proházel oceněný autor Nejvyššího výkonu dne hodnoty 253 bodů Jakub Šarišský a bronz bere Albert Jarovský. Do hodnocené osmičky nejlepších patřili ještě Nejlepší žena turnaje a současně i vítězka doplňkové výkonnostní kategorie P150 Hana Šulcová, Zdeněk Hrobský, Jan Štulc, vítězka kategorie P165 Miloslava Suchánková i David Rain. Oceněn byl ještě vítěz kvalifikace, jímž se se součtem 987 bodů stal Josef Colon.

Losován byl i finanční Iron Bonus Special a ačkoli bylo taženo číslo realistické, výkonu 224 v kvalifikaci nikdo těsně nedosáhl, a tak je celý obsah 3850,- Kč přesunutý na turnaj následný, jímž bude ve středu 5. června na sesterské herně Xbowlingu Strašnice turnaj netradičních dvojic a sice Strašnická Iron DUOjka a kde se v součtu s předpokládanou účastí bude hrát o přibližně 4300,- Kč.

Příští turnaj série je plánován na druhou neděli úvodního prázdninového měsíce a sice na 14. července s výjimečně již čtvrteční předehrávkou, tedy 11. července díky kolizi s Mistrovstvím Republiky zrakově indisponovaných. Při tomto turnaji již každý z odvážlivců získá už jen příchodem, drobný bonus jako podporu pitného režimu, a to dle výběru jak alko tak nealko nápoje a další překvapení.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb