Finále B ve ValMezu se hrálo právem a zaslouženě

Xbowlingu ValMez se v úterý 5. září 2023 sešli hráči Finále B ke svému rozlučkovému večeru s Letní Valašskou Devítkovou ligou. Někdo říká, že na co se hraje nějaké Finále B. Samotný večer pak opět podal důkaz, že i Malé finále může mít svůj parádní náboj a soutěživost. Jde přece o hráčskou a sportovní čest.

Od samého úvodu se v čele usadili Ogaři ze Zlína, které atakovali otrokovický Star Team a domácí Triogas. Navzájem si tyto týmy připsaly v různých kombinací po jedné porážce a jejich celková zápasová bilance byla 4 výhry a 1 prohra.  O nejlepším týmu a vůbec pořadí nejlepší trojice rozhodly body na řádcích. To ovšem neznamená, že by zbylé týmy byly do počtu. Právě naopak, ony byly tím jazýčkem vah, který rozhodl o pořadí.

Nakonec zuby nehty udrželi vedení a z vítězství se mohli radovat Ogaři Zlín (19 bodů), když o pouhého půlbodíčku přetlačili Triogas (18,5 bodu). Tím pádem je jasné, že na třetím místě skončil s 2,5 bodovou ztrátou na druhé místo Star Team (16 b.). Na těsno byl i souboj o čtvrté místo, kde nakonec zaparkoval Fonan (9,5 bodu) a o 1,5 bodu zpět skončil na pátém místě tým No a co (8 bodu). Tabulku pak uzavřeli Stormers (4 body), kteří měli velký problém se složením družstva pro tento večer, ale vše se nakonec podařilo nějak zvládnout.

Do celkových statistik se započítaly samozřejmě i výkony a výsledky ze základní části a tak můžeme vyhlásit, že hráči skupiny Finále B byli Mira Staněk (Triogas) s průměrem 215,77 bodu a Dáša Kapustová (Ogaři Zlín) s průměrem 184,24 bodu. Nejužitečnějším hráčem se stal Luba Matera (Ogaři Zlín), který vybojoval 16 bodů a nejvyšším náhozem 300 bodů se mohl pochlubit Michal Jajtner (Triogas). Nejvyšší týmový nához 703 bodů pak byl společným dílem družstva Triogas.

A to je Finále B LVDL vše, přátelé. Díky moc za krásné bowlingové večery a v našem Vašem centru Xbowling ValMez se těšíme při nějakém z turnajů či ABL zase brzy na viděnou.