Finále O Mistra Hané a Valašska 2023

Tak jsme se v neděli 17. prosince 2023 konečně dočkali finálového turnaje O Mistra Hané a Valašska 2023. Do finále se kvalifikovalo 15 hráčů Kategorie B a plný počet 18 hráčů Kategorie A. Nakonec fyzicky dorazilo do Xbowlingu ValMez pouze 8 hráčů z Béčka a 17 hráčů z Áčka. Tolik na úvod a můžeme jít na rekapitulaci.

Samotnému finále předcházela samozřejmě kvalifikace, což je tradiční Letní pohár na centrech Bowling Club HolešovBowling Bar Trumf Přerov a Xbowling ValMez. Celkově se zapojilo do soutěže 51 hráčů, 26 v Kategorii A a 25 v Kategorie B. Kategorie C byla na základně malé účasti v roce 2022 zrušena. Pro rok 2024 připravujeme již v tuto chvíli inovaci a restart tohoto jedinečného projektu, kdy se do jednoho turnaje zapojí společně několik center.

A již teda slíbená rekapitulace. Obě kategorie hrály stejný systém, na součet 6 her, ke kterým se přičetl hráčský průměr tří nejlepších bloků kvalifikace (jako 7. hra) plus případný HDC. V Kategorii B nastoupilo výše zmíněných 8 hráčů a mezi nimi byla pouze jediná žena, která tak již před startem měla jistotu, že neodejde s prázdnou. V úvodní hře to byla oťukávaná, ale v hned v druhé zaútočil Jirka Buroň (232) a uskočil vše soupeřům o parník. Svůj jasný a zasloužený triumf pak potvrdil v závěrečné hře další dvoustovkou a tak můžeme vyhlásit, že vítězem Kategorie B se stává Jiří Buroň (1303,6 bodu). Gratulujeme. Nezmar bowlingových rozběhů Michal Cenek (1188,7 bodu), jinak samozřejmě Iron man kvalifikace s 19 starty, bojoval a ubojoval krásné druhé místo. Start na houby, finiš na výbornou. To je vizitka Miry Přileského (1144,7 bodu), který tímto urval třetí místo, protože o chloupek přehrál Karla Pokorného (1144,0 bodu), který tak obsadil na nepopulární čtvrté místo. Na pátém nám pak skončila nejlepší žena, Jaruška Matochová (1121,2 bodu) a TOP šestku uzavřel nejmladší účastník nejen finále, ale celé soutěže, jedenáctiletý Adam Zachara (1116,7 bodu).

A jdeme na Kategorii A. Jako velkou rozlučkovou jízdu s rokem pojali finále hráči na páru drah 5-6, ale světe div se, rekrutoval nám zde z těchto 6 hráčů nový šampion našich společných moravských luhů a hájů. Mira Staněk (1340,2 bodu) spojil dvě věci v jednu. Krásně se bavil a ještě zahrál jeden ze svých nejlepších bowlingových turnajů. Krásná práce okořeněná titulem: Mistr Hané a Valašska pro rok 2023!  Velká gratulace. A hned za novým králem přišla na řadu dámská jízda. Do finále se kvalifikovaly tři a pozor, všechna naše děvčata se dokázala umístit do celkového 5. místa! Další z krásných vizitek finálového dne. Takže, druhé místo a titul nejlepší ženy vybojovala Lenka Zvěřinová (1323,3 bodu) a stejně, jako minulou neděli z Devítkového Masters, si i tentokrát z ValMezu odváží plno cen. Skvěle se prezentovala rovněž další žena, Jaruška Krejčí (1316,9 bodu) a po krásném souboji získala třetí místo. Skvělá práce dámy. Na čtvrtém místě skončil nejlepší hráč kvalifikace a autor perfect game Ondra Trojek (1274,2 bodu), když se potvrdilo, že ne každý den je prostě posvícení. Všichni ale víme, jaký že je již z Ondry velký hráč. Třetí z žen, Ája Kudělková (1267,9 bodu), doplnila tu krásnou dámskou jízdu pátým místem no a konečně TOP šestku nám uzavřel tradiční bombarďák Víťa Hasník (1253,3 bodu).

Finále O Mistra Hané a Valašska 2023 je minulostí. Opět jeden ze skvělých bowlingových turnajů, který jsme mohli v našem Vašem centru Xbowling ValMez uspořádat. Samotné finále má své vítěze i poražené a na řadu přichází opravdové poděkování partnerům tohoto turnaje, bowlingovým centrům v HolešověPřerově a Valašském Meziříčí, obsluze všech bowlingových center a organizátorům této SUPER AKCE.

Nic skvělého by nebylo nebýt Vás, hráčů, kteří se tohoto sportovního klání zúčastnili. Díky moc za skvělou atmosféru, díky moc za krásné bowlingové zápasy, díky za Vaši účast. Úplným závěrem přejeme všem krásné a pohodové svátky vánoční a hodně osobních úspěchů a zdraví v nastávajícím roce 2024.