Finále RLD si z Frýdku-Místku zahrají týmy ENDY, Za řekou a BabaJaga

V sobotu 7.1.2023 se v Bowlingu Jadran odehrálo finále Ligy dvojic Frýdek-Místek. Ve hře, kromě prestižního vítězství, byla tři postupová místa do finále Regionální Ligy dvojic. Šestice týmů měla také tři velké favority a jak je patrné z výsledků, žádná senzace se nekonala.

Zcela bezpečně zvítězil ENDY (32 bodů), když z 10 zápasů pouze 1x okusil hořkost porážky. Postupová místa byla rozebrána již během první poloviny finále a tak se pozornost upřela na dílčí souboje. Tím prvním byl zápas o druhé místo, které nakonec získal tým Za řekou (26 bodů) o 2 body před třetí BabouJagou (24 bodů).

Zbylé tři týmy měly také o co hrát, o 2 místa pro Malé finále RLD, které se bude hrát v kopřivnickém centru (termín bude upřesněn). Nakonec byl jejich souboj snad ještě zajímavější než zápasy prvních tří týmů, když měla všechna tři družstva stejnou zápasovou bilanci 3 ku 7. O konečném pořadí rozhodly maličkosti, každý urvaný bodíček na řádcích a nakonec si v Kopřivnici zahrají Luka (14 b.) a Jadran (13 b.). Pro M+M (11 bodů) je tak již Liga dvojic bohužel minulostí.

A ještě krátce mrkneme na statistiky. Hráči finále se stali Radek Novák (ENDY) s průměrem 221,40 bodu a Dana Klusáčková (BabaJaga) s průměrem 192,80 bodu. Nejvyšší nához, krásných 278 bodů, zahrál Karel Orság (Za řekou). Týmové statistiky ovládl ENDY díky nejvyššímu náhozu 463 bodů a nejlepšímu průměru 416,40 bodu.

Zbývá tedy poslední informace, termín a místo konání finále RLD. Zapište si prosím: Xbowling Valašské Meziříčí, sobota 21. ledna 2023, začátek v 11:00 hodin. Těšíme se na Vás.