Finále Summer Cupu dohráno a máme vítěze

Po celé léto si hráči mohli zatrénovat na Summer Cupu na domácím mazání, jak na herně na Žižkově, tak i na Proseku a vše rozhodlo nedělní finále. Turnaj si přišlo vyzkoušet 119 hráčů. Nejdříve odstartovala Kategorie A a spolu s ní i Kategorie D pro 24 nejlepších hráčů a náhradníků za předem omluvené hráče, ovšem ani jedna z kategorií se nakonec nepodařila naplnit na kompletní počet a tak díky tomu někteří postoupili přímo do finále. Po prvních třech hrách na ně čekalo rozřazení do pavouka play-off, kdy na sebe narazili 1. proti 24. V Kategorii B a C do třech rozřazovacích her nastoupilo 12 nejlepších, a zde na sebe narazil 1. proti 12..…….

Finále i play-off souboje se hráli amerikou na drahách, kam byli hráči určeni pavoukem, nebo losem. V hlavní Kategorii A si nakonec vítězství po finálovém součtu 514 bodů vybojoval Lukáš Obrusník, který si tak odnesl hlavní cenu od partnera Krkonošského medvěda a to poukaz na 10 litrů libovolného piva a také poukazy na volné hodiny trénování. Na druhém místě skončil Jan Kaňka se součtem 506 bodů, ten si odnesl také tekutou odměnu a poukaz na trénink. A se třetím místem se musel spokojit Václav Rác se součtem 495 bodů. Po hlavní kategorii se rozhodovalo mezi hráči Kategorie B, kam postoupilo 12 hráčů, také se odehrály tři hry na rozřazení do play-off soubojů. Vítězství si připsal nakonec Martin Hypius, který zahrál součet 422 bodů. Druhé místo si vybojoval Miroslav Nýč se součtem 410 bodů. Třetí skončil Pavel Vacek, který měl 379 bodů.

Po finále kategorie D se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrálo následně i finále kategorie C, tedy dámské. Zde mělo právo účasti 12 nejlepších dam z jednotlivých hracích dní a nejen proto, že valná většina žen a dívek se účastnilo předešlého finále nižší kategorie, nakonec se podařilo tento počet naplnit. Děvčata stejným systémem, tedy hrála včetně bonusových kuželek, jež k dobru měly po celé léto a taktéž s americkým střídáním drah jak v kvalifikaci, semifinále, tak finále. Kvalifikace čítala znovu tři hry, poté se nejlepší utkala ve vyřazovacím semifinále s tou nejméně úspěšnou, druhá s jedenáctou a tak dále. Podle tohoto klíče byli dvojice i rozřazeny na dráhy, stejně tak jako v kategorii předešlé, avšak pro finále už si podle pořadí volily pro ně nejvíce přívětivé dráhy. Šest vítězek semifinálových duelů poté ještě samy na dráze odehrály poslední dvě hry na součet o celkovou vítězku. Závěrečné vyvrcholení nepřineslo překvapení, neboť vítězkou se stala Pavla Žáčková, která opanovala pořadí kvalifikace, poté i semifinále a asi by nebylo spravedlivé, kdyby se jí totéž nepodařilo i ve finále. Že formu správně načasovala a dráhy jí neskutečně sedly, dokumentuje i výborný celodenní průměr 200,80 bodů. Druhá se umístila ve finále se ztrátou 77 bodů Janička Schönová a třetí poté skončila Táňa Dvornáková. Všem hráčkám i hráčům děkujeme ještě jednou za účast a fajn bowlingové dostaveníčko nejen tohoto dne či během posledních dvou měsíců a budeme se těšit na shledání při dalším ročníku či jiných turnajích komerčních i sportovních.

Na herně Xbowlingu Prosek Duo s úderem jedenácté hodiny dopolední svou úvodní kvalifikační hrou téměř celodenní maratón odstartovala kategorie těch nejvíce rekreačních hráčů a sice D. Do této jako jediné spadají hráčky a hráči obou nejvíce rozšířených pohlaví, kteří v minulém soutěžním ročníku ABL či sportovního žebříčku měli svůj hráčský průměr nižší 155 bodů, popřípadě jsouc ryzích bowlingových elévů. Finále bylo koncipováno pro 24 nejlepších z kvalifikačních dní, avšak ačkoli dorazilo i vícero náhradníků, nakonec si cestu našlo 21 nadšenců. Znamenalo to, že všichni si v kvalifikaci odehráli tři hry na součet a podle pořadí nejlepší z nich, jímž se se součtem 659 bodů stal jeden z hlavních favoritů i pořadí celkového Martin Palas, byl při lichém počtu ušetřen semifinálového K.O. Play Off a postoupil do následného finále přímo. Dlužno dodat, že celý den každému z účastnivších se náležel tentýž pomocný handicap, jež jej provázel po celé prázdniny, avšak změnou bylo, že všechny hry byly hrány americkým způsobem. Po odehrané kvalifikaci podle pořadí na sebe tak ve dvojicích narazili sestupně druhý s jedenadvacátým, třetí s dvacátým a tak dále. Vítězi duelů po součtu dvou her poté postoupili do finále a aby byl doplněno šestnáctičlenné pole těch, co si znovu od nuly na součet dvou her zahráli již o celkového vítěze kategorie, postupoval i ten v semifinále prohravší, avšak s nejvyšším bodovým součtem. Tím byl Lukáš Vojáček s 382 body. Ve finále na titul útočili hlavně ostřílení kozáci, avšak největší vyrovnanosti nadto podtržené výborným výkonem dosáhl Martin Bača, jenž jako jediný zahrál průměr 200 bodů a to rovný a připočteme-li jeho handicap 10 bodů ke každé hře, o vítězi nebylo pochyb. Stříbrný skončil Martin Palas a na stupních nejlepších pány doplnil ještě Jakub Novák. Nejlepší ženou se stala celkově pátá Táňa Dvornáková.

Nejvíce očekávané losování měšce, ve kterém bylo 17 050,- Kč se uskutečnilo po dohrané kategorii A. Nejvyšší částku 6 850,- si odnesl Petr Ondrejec, na druhou částku 4 250,- byl vylosován Jaroslav Běhal, třetí losovanou částku si připsal Martin Bača při vyhlášení výsledků a dekorování nejlepších a to sympatických 2 550,- Kč. Další výhry v hodnotě 1 700,- Kč ještě s nadšením převzali zde přítomní Viktor Schön a Martin Valter. Všem moc díky za účast a těšíme se na další ročník.