Finálová smršť v podání Františka Čermáka, měšec opět odolal

ceny pro první tři hráče v minisérii Benešovské dvojice a Benešovská devítka 2014

V neděli 15. února se v benešovském Scentru odehrál 2. turnaj Ferdinand devítkové série a celkem se ho zúčastnila rovná třicítka hráčů a hráček. Kvalifikaci ovládl domácí bowler David Ruml i za přispění devítkové „perfect game", ale dalšího účinkování v turnaji se dobrovolně vzdal ve prospěch Petra Váňi. Přivítali jsme nováčka benešovských turnajů Lukáše Soukupa, který postoupil do semifinále. Po kvalifikaci o mazací pauze se předávaly ceny za loňské minisérie Benešovských dvojic a Benešovské devítky. Oceněni byli vždy první tři v celkovém pořadí a rozdávali se koule a bowlingové doplňky pro hráče. Ceny věnovalo Scentrum Benešov. Jen pro připomenutí, vítězství ve dvojicích si vybojoval Tomáš Rathouský před svým parťákem Milanem Souškem a Marií Frýbortovou. Devítkovou sérii 2014 vyhrál benešovský rovinář Jan Strachota před Otakarem Frýbortem a Tomášem Rathouským. Vítězové obou sérií převzali bowlingové koule Brunswick T-Zone. Dále se losoval měšec, v jehož útrobách bylo celkem 7.470 kč. Nához „66" neměl nikdo a tak se dá očekávat, že v měšci bude příště okolo 8.500 kč! Losovala se i věcná cena, kterou věnoval pivovar Ferdinand. Štěstí se usmálo na Janu Kocmanovou, která byla shodou okolností první nepostupující do semifinále.

V semifinále na hráče čekalo play-off a o dramatické momenty nebyla nouze. Osud tomu chtěl, že na sebe narazili vítězové posledních dvou devítek, Lukáš Kadlec a František Spilka. Nakonec byl šťastnějším prvně jmenovaný. Jiné duely se rozhodovaly až v posledním framu. Své by o tom mohli vyprávět Anežka Lencová, Dušan Králik nebo Tomáš Mrkvička, kteří bohužel na finále nedosáhli.

Finále si zahrálo 12 vítězů play-off a do něj doslova jak uragán vlétl František Čermák. Perfect game (300) v první finálové hře mu dala křídla a ve druhé hře (264) to bylo již kontrolované vítězství tohoto skromného táborského hráče. Druhé místo vybojovalo mládí v podobě Lukáše Kadlece, který si tak upevnil celkové vedení v sérii Ferdinand. Na třetím místě, s pouhým jedním bodem ztráty na druhého, se umístil Martin Kučera z Vlašimi. Nejlepší ženou byla vyhlášena Lenka Mrkvičková, která obsadila 8.místo. Výherci převzali ceny od pivovaru Ferdinand a Scentra Benešov.

Všem zúčastněným patří velké poděkování za účast a výbornou atmosféru při turnaji.