Franta Mlčák se vrátil v plné a vítězné parádě

1. - 3. místo

Poslední turnaj letošních letní prázdnin vyšel na neděli 30. srpna 2020 a tento den byl v centru Xbowling ValMez vyčleněn pro šestý turnaj bowlingové série Valašské devítky s měšcem. Celkem se do soubojů včetně předehrávky zapojilo 30 hráčů a z tohoto počtu byly ženy zastoupeny 7 hráčkami. A také jsme s radostí uvítali 4 nové tváře našeho turnaje.

kvalifikaci se hrálo hodně vysoko, především prvních dvanáctka zahrál TOP hranici 900 bodů. Nejvíce zahrál Tomáš Blaha (981 b.) a právě tento výkon jej pasoval na lídra kvalifikace. Za Tomem se nejlepších šest hráčů seřadilo následovně. 2. Franta Mlčák (970 b.), 3. Radek Novák (964 b.), 4. Tomáš Helešic (959 b.), 5. Lojza Horák (956 b.) a 6. Tonda Váňa (947 b.). V kvaldě nám padly také dvě třístovky, jejich autory byli Radek Novák a nováček turnaje Honza Filuš. Bohužel, do konce turnaje nám již žádná nepadla. Na postup bylo potřeba zahrát 823 bodů a tento výsledek zahrál a bez vytáček i díky třístovce, Honza Filuš. V tu chvíli byla první nepostupující o pouhý bodíček Nela Capilová (822 b.). Jenže semifinálové místo pustila její mamka Dáša Capilová a tak se mohla Nela připravit na semifinále. Čokoládku jako cenu útěchy tak dostaly za první nepostupující místo Dáša a za 30. místo Dan Handl. Beze sporu největším překvapením kvalifikace bylo vypadnutí vedoucího muže série Radka Tichého a letos již dvojnásobného vítěze Ládi Šmelcera.

V měšci jsme měli pěknou částku 1.320,- Kč, k losování jsme přizvali našeho Evžu Tobolu a ten z poháru vytáhnul lístečky se jmény následovně. Lucky Player, což je hodinový poukaz na bowling, dostal Ondra Trojek, třetí pořadí a obálku částkou 260,- Kč si převzal Lojza Horák, v druhé obálce byla částka 400,- Kč a ta putovala do rukou Radka Nováka. Největší napětí samozřejmě přišlo při losování prvního pořadí o částku 660,- Kč. A na lístečku bylo napsáno jméno – Ondra Kusý. Jemu jsme ji nemohli předat přímo, páč nováčkovi turnaj nevyšel a tak po své kvalifikační rundě odjel domů. Ale nemusí se obávat, penízky mu do Frýdku-Místku pošleme.

A mohli jsme se pustit do dvou semifinálových her, ke kterým se jako tradičně přičetla jako třetí hra kvalifikační průměr. Ve velmi dobrém výkonu pokračoval Radek Novák (770 b.) a i přes zahozenou šanci na druhé tříkilo si s jistou zajistil postup do finále z 1. místa. Mezi nejlepších šest hráčů se zařadili také 2. Ondra Trojek (759 b.), 3. Tonda Ulička (719 b.), 4. Pepa Novák (704 b.), 5. Tonda Váňa (703 b.) a 6. Radek Capil (692 b.). Smutným pak byl první nepostupující Mira Staněk (656 b.), kterému na posledního postupujícího, Lojzíka Horáka, chybělo nicotných 10 bodů.

Finálové tři hry rozjeli nejlépe Franta Mlčák (270), Víťa Hasník (259) a Tomáš Blaha (255). V druhé hře si vedení udržel Franta (232 – 502), na druhé místo se vyhoupl Ondra Trojek (275 – 484), třetí byl v tuto chvíli Vítek (222 – 481) a do boje o bednu se přihlásil také celý turnaj reptající Tomáš Helešic (777 – 473). O vítězi tak musela rozhodnout až závěrečná třetí hra. V ní ukázal František Mlčák (251 – celkem 753 b.), že se po zdravotních peripetiích vrátil v plné síle a bojovně naladěn a jeho letošní bilance na naší Devítce je výborná. Druhý start a druhá Skleněnky putuje do Němčic. Letošní první bednu díky druhému místu nakonec vybojoval Víťa Hasník (243 – celkem 724 b.). Ondra Trojek (211 – celkem 695 b.) nakonec druhé místo neudržel, ale i tak je celkové třetí místo jeho nejlepším letošním výsledkem. Do TOP šestky turnaje se zařadili čtvrtý Lojza Horák (667 b.), pátý Tomáš Blaha (644 b.) a šestý Radek Novák (643 b.). Nejlepší ženou turnaje byla Iva Fojtíková, která se jako jediná z žen probojovala do finále a hráčem Kategorie B se stal Honza Filuš, ten si pro změnu jako jediný z této kategorie zahrál semifinále.

I po šestém turnaji nám zůstává v čele série Radek Tichý (291 bodů), druhé místo si pojistil a k lídrovi se přiblížil Tomáš Blaha (286 bodů) a třetí místo si drží Radek Capil (259 bodů). V ženách je v čele i nadále Maruška Hermanová (129 bodů) a v Kategorii B se do čela probojovala Dáša Capilová (123 b.). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou k dispozici ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou vydařený šestý turnaj Valašské devítky s měšcem. K sedmému pokračování se sejdeme v Xbowlingu ValMez v neděli 27. září 2020, obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Díky za krásnou a poslední prázdninovou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.