Franta Mlčák vítězem lednové Valašské devítky

1. - 3. místo

Valašská devítka s měšcem měla svůj úvodní turnaj celoroční série v Xbowlingu ValMez naplánovaný na neděli 26. ledna 2020. Turnaje se zúčastnil krásný počet 32 hráčů a v pohodové a přátelské atmosféře jsme společně prožili pěkné bowlingové odpoledne.

kvalifikaci zahrál nejlépe Petr Roubalík (964 b.). Mezi druhým až čtvrtým místem byl rozdíl pouhého bodíku a o tento minisouboj se postarali Víťa Hasník (920 b.), Jarda Mičkal a Franta Mlčák (oba 919 b.). TOP šestku kvalifikace doplnili ještě Radek Tichý (895 b.) a Tonda Váňa (885 b.). V tuto chvíli bylo jasné jediné. Organizující Petr Roubalík předem nahlásil odstoupení ze soutěže po kvalifikaci, takže jistotu semifinále měl i devatenáctý Láďa Stodůlka. Osobně neznáme důvody nepřítomnosti tří hráčů, kteří si regulérní postup vybojovali v předehrávce, ale jisté je, že v neděli v centru chyběli Radek Skýpala, Ondra Trojek i Mira Příleský. Tím pádem dostali šanci si zahrát semifinále i 20. Jirka Kortyš, 21. Maruška Hermanová a dokonce i 22. Milan Krčma. Cenu útěchy si tentokrát převzala Katka Mičkalová.

Jako obvykle jsme po kvalifikaci přistoupili k losování Měšce a poukaz na 1 hodinu bowlingu si jako Lucky player odnesl Tonda Váňa. V třetím pořadí bylo 255,- Kč a tento finanční obnos si s radostí převzala Bobina Korytářová. Obálku s částkou 385,- Kč za druhé pořadí má na recepci schovanou v neděli nepřítomný Ondra Trojek a nejšťastnějším byl Jarda Mičkal, jemuž byla předána hotovost 640,- Kč za vylosované první pořadí.

semifinále potvrdili své kvalifikační postavení Vítek Hasník (703 b.) a Franta Mlčák (692 b.). Třetí postupové místo vybojoval díky třístovce (nakonec jediné v turnaji) Lojzík Horák (679 b.) a nejlepší šestici doplnily Nela Capilová, Iva Fojtíková (obě 638 b.) a ještě Jirka Kortyš (633 b.). Šťastným prvním nepostupujícím byl Peťa Janošec, protože své finálové místu mu nabídl odstoupením Jiří Kortyš.

Ve finále začal výborně Radek Tichý (278) a skupinu pronásledovatelé vedli Tomáš Blaha (250) a Iva Fojtíková (245). V druhé hře náhozem 264 vylepšil svou pozici Tomáš (534 b.) a začal se svým soupeřům vzdalovat. Radek zahrál „pouze“ 229 (507 b.), čímž ztratil vedoucí post a naopak se k němu začali přibližovat Franta Mlčák (251 – 482 b.) a také Iva (236 – 481 b.) bojovala jako lvice Elza. V tuto chvíli to vypadalo, že o lednovém vítězi je rozhodnuto, že se bude hrát pouze o 2. a 3. místo. Jenže ouha.

Systematicky strojovou hrou začal finišovat František Mlčák, v závěrečné hře střelil 263 a jeho součet tří her se zastavil na nejlepším finálovém trojčíslí 745 bodů a zcela zaslouženě si tak z Xbowlingu ValMez odváží již svou třetí Skleněnku. Ani dnes ještě asi neví Tomáš Blaha (704 b.) co způsobilo jeho kolaps v třetí hře (160), ale v každém případě si ze své první Devítky odnesl krásné druhé místo a vítězství v Kategorii B. Ivanka Fojtíková (697 b.) opět prokázala, že je v současnosti nejlepší hráčkou (nejen Devítky) regionu a z úvodního turnaje si odvezla domů třetí místo a titul Nejlepší ženy turnaje. Po nevydařené kvalifikaci uchopil druhou šanci pevně za pačesy Milan Krčma ml. (696 b.) a díky vyrovnaným hrám získal velmi slušné čtvrté místo. Radek Tichý (676 b.) bohužel neudržel tempo své parádní první hry a tak se musel smířit až s pátým místem. A náš čarostřelec Lojzík Horák (639 b.) nám uzavřel TOP šestku turnaje.

Tímto nám skončilo úvodní klání bowlingové série Valašské devítky s měšcem. K druhém pokračování se sejdeme v neděli 23. února 2020 s předehrávkou ve čtvrtek (20.2.2020). OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, tak neváhejte s přihlášením. Díky za krásnou a pohodovou bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi v našem Xbowlingu ValMez brzy na viděnou.