František Čermák na vítězné vlně.

V neděli 23.října se v benešovském Scentru odehrál předposlední turnaj devítkové bowlingové série Ferdinand. Celkem si přijelo zahrát 27 hráčů a hráček, z nichž byl po kvalifikaci nejlepší František Kučírek s hracím průměrem přes 260! Ve vyřazovacím play-off měl však namále a nakonec postoupil do finále o jednu kuželku. V semifinále došlo k pikantnímu minisouboji manželských párů, Bejšovcovi vs. Frýbortovi. Do finále nakonec postoupil Jaroslav přes Otakara a Marie přes Lenku, takže 1:1.  Vyřazovací play-off vystavilo stopku i dvěma dosud vedoucím mužům celkového pořadí, Daliboru Polívkovi a Vojtovi Sádlíkovi st. Samotné finále začal nejlépe Miroslav Kadlec (278), ale pokažená druhá hra mu zaručovala "pouze" neoblíbené čtvrté místo. Na třetí se dostal Tomáš Rathouský. Druhé místo vybojovala Marie Frýbortová zejména zásluhou skvělého finiše ve druhé finálové hře. A kdo se nám nakonec radoval nejvíce? František Čermák! Před 14 dny vyhrál klasický turnaj (Bowling cz tour) a nyní vyhrává i 9.turnaj Ferdinand devítkové série. Nejvyšší nához hodil v kvalifikaci Tomáš Mrkvička. První nepostupující byla Helena Spilková, která získala stejně jako Tomáš ceny od hlavního partnera série, benešovského pivovaru Ferdinand. Po kvalifikaci se losoval Měšec, ale vylosované číslo 291 nehodil nikdo. Proto bude se bude v listopadu hrát o částku převyšující 4 tisíce kč. Všem hráčům děkuji za účast, předvedené výkony a pěknou sportovní atmosféru.