Františkům se v Benešově zadařilo, měšec nevybrán

Michal Janata, František Spilka a Alena Chaloupková

V herně benešovského Scentra se v neděli uskutečnil závěrečný 6. turnaj bowlingové série s názvem Benešovská devítka. V kvalifikaci se tradičně hrálo o sladkou odměnu za 5 striků v řadě. A jelikož to byl poslední turnaj série, byl dvojnásobně bodovaný.

Celkem se turnaje zúčastnilo 35 hráčů a hráček. Někteří přijeli po delší době a někteří vůbec poprvé. Hlavním tahákem byl totiž měšec, jehož obsahem jsou penízky. A nebylo jich zrovna málo, celkem se hrálo o 9.420 kč. Losování se ujal Pavel Slováček a vylosované číslo „8" opravdu nikdo neměl. Obsah měšce se tedy přesouvá na předvánoční Benešovské dvojice (pondělí 22.prosince). Tam se bude hrát celkem už o více než 10 a půl tisíce Kč. Pokud se ze tří pokusů netrefí měšec, převádí se půlka z obsahu měšce na první turnaj příštího roku. Druhá polovina měšce se bude losovat tak dlouho dokud nepadne. Ale zpět k samotnému turnaji.

Kvalifikaci 6.turnaje Benešovské devítky vyhrává hráč Scentra Benešov Luboš Kunt st. Do semifinále postupovalo 24 hráčů a čekalo na ně play-off na součet dvou her. Vítězové těchto utkání postupovali do finále. V semifinále padla jediná „perfect game" turnaje a to v podání Františka Čermáka. Za nához 300 bodů si zaslouženě odnesl domů láhev kvalitního moravského vína. O největší překvapení turnaje se postarala benešovská hráčka Alena Chaloupková, která vyřadila ze hry Tomáše Rathouského, do té doby vedoucího muže celé série. Alena měla formu a tu potvrdila i ve finále, kde si vybojovala krásné 3.místo. Na druhém místě skončil další „benešák" Michal Janata, který hrál devítkový turnaj vůbec poprvé v životě. No a kdo se stal vítězem a odnesl si domů mimo jiné i krásné hodiny ve tvaru kuželky? Ano, byl to František, ale ne Čermák, ale věrný účastník benešovských turnajů, hráč Comett plus Tábor, František Spilka! Na čtvrtém a pátém místě skončili Miroslav Kadlec a Jan Strachota. Podtrhli tím velmi úspěšný den pro benešovské barvy. V celkovém pořadí vyhrává Jan Strachota, před Otakarem Frýbortem a Tomášem Rathouským (viz. tab). Vítěz série Benešovská devítka 2014 vyhrává bowlingovou kouli, další ocenění vyhrávají bowlingové doplňky od společnosti Bowling cz a Scentra Benešov. Ceny budou předány na některém z dalších turnajů v Scentru Benešov.

Celoroční pořadí.pdf

Všem hráčům a hráčkám děkuji za hojnou účast, skvělou atmosféru a budu se těšit někdy příště na viděnou nejen při benešovských turnajích.