Gábi vítězí na závěrečném turnaji

Končí turnajová série ULICE, která byla několik ročníků spjata s centrem V-bowling Kladno a letos v půli roku se přesunula do Prahy. První polovina turnajů z letošní série se odehrála na Kladně, druhá část se od května dohrávala v Praze na Best Bowlingu.

Kvalifikace: poslední „říjnový“ turnaj se hrál za účasti 19 hráčů a z kvalifikace postupovalo 18 nejlépe umístěných. Výbornou výchozí pozici v kvalifikaci si pro finále připravili Pavel Javůrek, Viktor Schön, Michal Korecký.

Finále: v první hře na sebe poutal pozornost Milan Čapek, aby se poté víceméně vytratil ze zorného pole pozornosti. V druhé hře se po výkonu 222 prodrala do čela průběžného pořadí Gabriela Malcová a dotáhla vše do vítězného konce.

Nasbírala za umístění ve finále postupně 2+1+7 pozičních bodů, které načetla k sedmi kvalifikačním tak se součtem 17 pozičních bodů vyhrála s jednobodovým před Tomášem Mračkem. Jednadvacet bodů měli na svém kontě hned tři hráči (Javůrek, Korynta, Brabec) O pořadí a umístění tak rozhodoval menší handicap, který pasoval na 3. místo Pavla Javůrka. Další umístění na 4 až 7. místě bylo následující: Korynta, Brabec, Malec ml., Paračka.

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO POŘADÍ má svého nového vítěze, který byl ale znám již víceméně minulé kolo. Loňskou šampiónku Gabrielu Malcovou střídá v letošní sérii Andrej Paračka, který zvítězil s 506 body před Ondřejem Kvasničkou (470b). Na třetí místo se nakonec vyhoupl Pavel Javůrek (457b) a odsunul Gabrielu Malcovou (450b) na čtvrté místo.

V celoroční sérii se udělují ceny za umístění v TOP 10, pojďme se podívat na další jména v pořadí od pátého místa: Martin Múčka, Viktor Schön, Jaromír Malec, Bára Márová, Irena Sopková, Ján Ďaďo.

Předání cen proběhne na prvém turnaji v lednu 2019, konečný žebříček je zde.