Gustav Horník vyhrává úvodní díl Ferdinand devítky 2019

V neděli 13.ledna se v Scentru Benešov odehrál první turnaj roku 2019 a začali jsme úvodním turnajem Ferdinand devítkové série 2019. Turnaj si zahrálo celkem 30 hráčů a hráček. Hrálo se na středním mazacím modelu, ostatně tak jako obvykle při devítkovém turnaji. Po kvalifikaci byl na prvním místě Gustav Horník a naznačil tak svou současnou formu. Po kvalifikaci druhý muž v celkovém pořadí Luboš Kunt st. se vzdal dalšího účinkování v turnaji a tak se místo něj do semifinále podívala Jaroslava Kadlecová. Při losování měšce bylo vylosováno číslo 61, ale to opravdu nikdo nehodil a tak se v únoru bude hrát o téměř 2 tisíce kč. Cena útěchy Ferdinand za prvního nepostupujícího hráče do semifinále z přítomných hráčů byla předána Martinovi Kučerovi. V semifinále čekalo na nejlepších 24 hráčů play-off. Někteří hráči postoupili do finále celkem suverénně a někteří s notnou dávkou štěstí, ale to je zkrátka bowling. Z vítězství na úvodním turnaji Ferdinand devítky se tak raduje Gustav Horník, který předvedl ve finále devítkovou perfect game 300! Druhé místo vybojoval Milan Čikeš a třetí místo obsadil David Ruml. Nejlepší ženou turnaje byla vyhlášena Lenka Mrkvičková, která skončila na 8.místě. Další turnaj se odehraje v herně benešovského Scentra tradičně v neděli, tentokráte 27.ledna. Hrajeme Bowling cz tour 2019 a po kvalifikaci proběhne vyhlášení výsledků a předávání cen za uplynulý ročník.

Foto č.1 zleva: Milan Čikeš, Gustav Horník a David Ruml.

Foto č.2: Gustav Horník a Lenka Mrkvičková (nejvyšší nához a nejlepší žena).

Foto č.3: Martin Kučera (cena útěchy Ferdinand).