Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Historicky první Strašnické, a to Adventní dvojice jsou minulostí

Na třetí Adventní neděli 11. prosince se odehrál historicky vůbec první turnaj dvojic na herně Strašnického Xbowlingu s příznačným názvem Adventní. V době již plně probíhajícího předvánočního šílenství si přišla odpočinout a bowlingově zasoutěžit hned patnáctka dvojic v ryze pánském složení či v páru žena s mužem.

Celý den se hrálo klasickým sčítaným způsobem, tedy každý hrál sám za sebe a výsledkem byl součet obou spoluhráčů. V kvalifikaci odehrála každá dvojice celkem 6 her, v semifinále 4 hry a finálové rozhřešení čítalo znovu 6 her. Po kvalifikaci, kdy turnaj bohužel opustilo trio nejméně úspěšných, během mazací pauzy, byl vylosován bonus tohoto turnaje a sice sleva na bowling i kosmetické balíčky hned pro pět šťastných vylosovaných, zkrátka však nepřišel nikdo, neb každý pár už jen za start obdržel drobný dárek v podobě přívěšku na klíče ve tvaru bowlingové koule a kuželky. Slevu na bowling dostaly dvojice na prvních nepostupových místech do semifinále i finále, jimiž byli Marek a David Liškovi, respektive Jaroslav PiksaTomášem Sklenářem. Oceněno bylo nejlepších osm dvojic, takže i finále neúčastnivší se Michal Toman & Diego Fernandes Martinez si ještě odnesli pivní triopack. Ve finále proběhly v přátelském a pohodovém duchu jako po celý večer však boje sportovně nejurputnější, aby pak oproti papírovým předpokladům na samotném vrcholu nestanula jména nejznámější, a nejen sázkařsky preferovaní favorité, ale po počátečním rozkoukávání se nejlépe a nejvyrovnaněji zahráli úplní elévové jakýchkoli turnajů Michal TůmaPavlem Sochorem a tak oni budou navždy zapsáni prvními vítězi Strašnického turnaje dvojic ať už v jakékoli podobě. Stříbrný skončil pár Jakub NovákMartinem Klíchou a bronz bral první smíšený pár Tomáš Vacenovský a Gabriela Němcová. Těsně pod pódiem skončili Miloslava SuchánkováLukášem Vojáčkem před Dušanem Kovaříkem a Pavlem Tomanem i Štěpánkou RejžkovouPavlem Vackem. Doplňkovou cenu za Nejvyšší nához turnaje si odnesla za výkon ještě kvalifikační Lucie Novotná díky hře 245 bodů.

Dlužno dodat, že turnaj splnil svůj účel, jak organizačně, tak hráčsky a věřme, že od Nového roku 2023, kdy se turnaj stane pravidelnou měsíční sérií pod názvem Strašnické ProShop dvojice, se stane nedílnou součástí i diářů bowlingových hráčů. Ponese se v duchu téhož herního systému, avšak zajímavější i cenami pro účastníky, jakož bude započítáván již i do Celoročního věrnostního programu Xbowling Iron (Wo)man, zajímavě finančně dotovaného.

Výsledky turnaje – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb