Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Hon na lišku nevyšel, Rosťa Kala opět vítězí v Senior Cup Tour ValMez

1.-3. místo - MASTERS

Xbowlingu ValMez konečně vyvrcholila první ze tří celoročních sérií 2020. V sobotu 4.9.2021 se hrál v tradičním dopoledním čase MASTERS Senior Cup Tour ValMez. Nejdříve to vypadalo, že nám nebude stačit obsazovačka, ale nakonec jsme ještě marně nabízeli volná místa. Tímto znovu a poněkolikáté apelujeme na hráče a žádáme je, aby si pamatovali a hlavně přečetli, na jaký turnaj se přihlásili a v kolik hodin se hraje.

Tolik k nepříjemnému úvodu a můžeme se vrhnout na příjemnější část, na samotný turnaj, který byl naopak velice příjemný a hlavně ve finále sakra zajímavý. Turnaje se nakonec zúčastnilo 19 hráčů a je jen na škodu, že se nezúčastnili dva adepti na celkové vítězství v sérii, Jana Irglová a Víťa Hasník. Ve čtvrteční předehrávce se představil favorit favoritů Rosťa Kala (1053 b.) a hráčům hodil pořádnou rukavici. Tu v sobotní kvalifikaci zvedl další z pravidelných adeptů na vítězství Ondra Surán (1109 b.) a s parádním průměrem 217,3 bodu šel jasně před Rosťu.

Za letošními MISTRY ČR seniorských dvojic zela bodová díra, ale nic to neměnilo na faktu, že se svedl boj o každý bodík a hodně hráčů zachraňovalo postup do finále až závěrečnou hrou. Z druhého místa postoupil díky posledním dvoum hrám Peťa Bittala (992 b.), z třetího nejvyrovnanějšími výkony Richard Malenda (985 b.), z pátého jeden ze dvou nováčků turnaje Mira Jiříček (941 b.) a z šestého, jak říká náš Tomáš H., generál Luba Matera (939 b.). Samozřejmě, a všichni to víme, že to není žádná urážka. Ono těch GENERÁLŮ se v sobotu sešlo povícero. Skvělý byl také souboj o dvanácté, poslední postupové místo. Moc jsme drželi palce Dáši Kapustové (859 b.), ale poslední hrou se před ni probojovalo a zachránilo čest naše máchadlo, Bob Vančík (884 b.). Ano, jsme trošku více rozverní, ale ten turnaj byl prostě takový správňácký. Alespoň pro nás, pořadatele. Takže naše šprýmování je vlastně velká čest, kterou vzdáváme Vám, našim milým hráčům.

Složení finálové dvanáctky rozhodlo, že výše zmiňovaná Jana a také Vítek, již nemají šanci udržet svá postavení v nejlepší trojce celoročního hodnocení série 2020. Finále hrané na součet dvou her, ke kterým se přičetl jako třetí hra hráčský průměr ze základní části (+HDC) hovořil nejlépe pro Ondru. I když se ve finále již nehrála vysoká čísla, kdo atakoval dvoustovku, ten měl šanci bojovat o vítězství. A tak po první hře šel do finálové hry z prvního místa Ondra Surán a cca o 20 bodů zpět čekali na svou šanci Richard Malenda, který o kousíček předskočil Rosťu Kalu. Ve hře byli také Mira Jiříček a Peťa Bittala. Bylo jasné, že z této pětice vzejde nejen vítěz MASTERS, ale také vítěz celoroční série 2020. A tady byli hned tři adepti. Nakonec rozhodly maličkosti. Ondra Surán neudržel vedení, začal splitovat a celkový součet finále 573,3 bodu stačil pouze na čtvrté místo. Peťa Bittala dělal, co mohl, uhrál 562,7 bodu, ale tento výkon stačil pouze na páté místo. Velmi příjemně překvapil Mira Jiříček, když zahrál dvě finálovky nad 190 a součet 585,3 bodu jej vynesl na krásné třetí místo. Rosťa Kala měl vše ve svých rukou, jenže nedohodil v 10. frame singlovku a musel čekat, co zahraje v 10. frame Richard Malenda. Ten potřeboval dát dva strike, což se mu nepodařilo a bylo jasno a hotovo. Opět, již popáté v řadě, zvítězil Rosťa Kala (593,3 b.) a na Richarda Malendu (592,7 b.) „zbylo pouze“ druhé místo. TOP šestku nám díky poslední hře doplnil Radek Šobora (546,2 b.) a nejlepší ženou turnaje se stala poprvé ve své kariéře Dáša Kapustová.

A jak nám tyto výsledky zamíchaly pořadím v konečném hodnocení Senior Cup Tour ValMez 2020? Strašně moc. O pouhý jediný bodík se novým seniorským šampionem Valašského Meziříčí stává Rosťa Kala – 180 bodů. Strašně blizoučku byl od obhájení Peťa Bittala – 179 bodů, ale nakonec z toho bylo druhé místo. Na třetí místo celkově se nakonec vyhoupl Ondra Surán – 151 bodů. Nejlepší ženou série se stala Jana Irglová – 135 bodů, což bylo celkově čtvrté místo. Kompletní pořadí série a výsledky jednotlivých turnajů roku 2020 máte k dispozici ZDE.

Co se týče pořadí roku 2021, taka v čele je Peťa Bittala (122 bodů), druhý je Ondra Surán (106 bodů) a třetí je pak Richard Malenda (105 bodů). Mezi ženami je prozatím nejlepší Dáša Kapustová (65 bodů).  Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2021 k prostudování ZDE.

A máme uzavřený rok 2020 turnajové série Senior Cup Tour ValMez. Za měsíc, přesněji v sobotu 9. října 2021, však pokračujeme pátým turnajem letošního roku. Systém zůstává stejný, začínáme v 10:30 hodin rundou pro 18 hráčů s předehrávkou ve čtvrtek 7. října 2021 od 18:00 hodin. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, tak se můžete začít přihlašovat.

Díky moc všem za krásnou bowlingovou sobotu a těšíme se na Vás v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Obsazovačka – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb