Hon na Tondu Váňu byl opět neúspěšný

Vítězové

Ve výborné atmosféře a za hojné účasti 33 hráčů se nám v neděli 29.1.2017 rozběhl v Xbowlingu ValMez nový ročník Valašské devítky s měšcem. Opět jsme přivítali nové tváře, jak z řad domácích hráčů, tak našich přátel z Frýdku-Místku. Je vidět, že Xbowling ValMez se již minimálně na Moravě, co se týče turnajů, staví pevně na nohy. Věříme, že tomu tak bude i nadále a naše centrum, díky Vám naši milí, se stane bowlingovým centrem No. 1. Tedy minimálně od Olmiku směrem na sever.

Ještě než začali kvalifikační boje, proběhl od pátku do neděle bowlingový kemp a hodně hráčů využilo možnosti zakončit tento bowlingový víkend právě Devítkou. Na některých se projevila únava, jiní dojížděli ze setrvačnosti, ale někteří toho zřejmě neměli dost, protože zahráli i nad své očekávání výborně. Hned na úvod kvalifikace vypálil Tomáš Helešic tříkilo, což jej po náročném kempu uspokojilo a zbytek kvaldy již dohrál na pohodu. Další třístovka padla zásluhou nováčka Devítky Petra Mikliše. To byly zřejmě největší momenty kvalifikace. Po čtyřech odehranýc hrách se se soutěží rozloučilo celkem 15 hráčů a prvním nepostupujícíchm se stal Radek Skýpala. I přes tuto skutečnost nemusel odcházet smutný, protože i toto umístění bralo cenu, stal se totiž lednovým vítězem kategorie C. Pořadí prvních šesti hráčů kvalifikace bylo následující. 1. David Felčír (1001 bodů), 2. Petr Miliš (996 bodů), 3. Jirka Klusáček (982 bodů), 4. Kuba FLeško (926 bodů), 5. Jana Bělohlávková (917 bodů) a 6. Libor Kadlečík (899 bodů).

Po kvalifikaci přišlo na řadu již tradiční losování Valašského měšce. Tentokrát se losovalo o celkovou částku 1280,- Kč a paní Štěstěna byla nakloněna ženám. 3. pořadí s částkou 260,- Kč připadlo Daně Klusáčkové a 2. pořadí s částkou 380,- Kč si vymodlila Zdenka Ježková. Chvilka napětí než nám naše Karlička vylosovala posledního a nejšťastnějšího hráče. Pro 1. pořadí a čásktu 640,- Kč si pak mohla přijít s úsměvem na tváři Maruška Hermanová. Gratulujeme všem třem šťstným vylosovaným.

Systém semifinále, 2 hry od nuly pro 18 hráčů je opravdu dobrou volbou. Bohužel to tak neviděla šestice hráčů a nejsmutnější v ní byl Filip Brabec na celkovém 13. místě a tudíž první nepostupující. A smutní byli i 3 hráči, kteří se prosadili v kvaldě do TOP šestky, David FelčírJana Bělohlávková a Libor Kadlečík. Takový je prostě bowling a vyrovnanost hráčů Valašské devítky. Do horních pater se tak začali drát dravci jako Erik Baránek (520 bodů), Ája Kudělková (517 bodů), která v první semifinálové hře zahrála již třetí PERFECT GAME lednové devítky, ale také to byla třístovka poslední. Za touto dvojicí se usadili Jirka Klusáček (511 bodů), Tonda Váňa (504 bodů), Dana Klusáčková (488 bodů) a Ivča Fojtíková (438 bodů). Pomalinku se tedy favorité začali probouzet.

Finálové 3 hry od nuly a 12 nažhavených hráčů. Pořadatel turnaje vyhlásil před začátkem tohoto třetího stepu soutěž „Hon na Tondu Váňu a Frantu Foltu“, kteří si již ceněnou Skleněnku odnesli dvakrát. A se zlou se potázal. Tondu Váňu (786 bodů) to tak namotivovalo, že se do souboje se zbytkem startovního pole pustil s obrovskou vervou (ještě větší, než je u něj obvyklé) a stylem START – CÍL si tu třetí Skleněnku prostě vybojoval. Gratulujme. Ovšem soupeře měl hodně zdatné, ti se jej nezalekli, ale málo platné. Druhé místo si vybojoval Lukáš Heitel (740 bodů), který tak všem ukázal, jak asi budou vypadat boje v 3. lize, kde je jeho tým Šalamouni nováčkem (vítěz kvaldy David Felčír je rovněž hráčem Šalamounů). A třetí místo? Šok pro všechny a obrovská pochvala pro Erika Baránka (729 bodů), který od svého trenéra schytal málem pár facek, když mu před turnajem oznámil, že asi hrát nebude, že je po kempu unavený. Takže hrál a současně s 3. místem vybojoval i vítězství v kategorii B. A i když budete odečítat HDC, tak zjistíte, že si 3. místo zasloužil, protože další 3 hráči v pořadí měli HDC stejný jako Erik. A těmi byli na 4. místě Dana Klusáčková (719 bodů), která se tak stala nejlepší ženou turnaje, na 5. místě Jirka Klusáček (704 bodů) a na 6. místě Kuba Fleško (676 bodů). Tedy premiéra všech tří frýdecko-místeckých nováčků turnaje jako hrom.

Nejen z tohoto příkladu je vidět, jak se stává Valašská devítka stále více a více vyrovnanější a uspět na ní, to už si opravdu vyžaduje plnou koncetraci až do posledních hodů. A samozřejmě, tak jak je v bowlingu staré známé, musíte jít úspěchu naproti a neurazit paní Štěstěnu, která tady již byla zmíněna při losování měšce.

Tímto bychom lednovou Valašskou devítku uzavřeli a nezbývá nám nic jiného, než se těšit na tu následující, která se hraje 26.2.2017Obsazovačka je aktivní od dnešního rána. Před námi jsou Valašské dvojice, a jak jsme včera infomovali, rozšířili jsme obsazovačku o šest míst. Díky tomu se změnil pouze systém nastoupení dvojic jednotlivcých rund do bojů. Více se dozvíte, když si kliknete na propozice ZDE.

A to je již opravdu vše, těším se moc a moc na další setkání s Vámi.