Honza Filuš potvrzuje vítězstvím první místo v základní části

Jan Filuš

Do herny Bowling SKY Ostrava si přišlo 28.1.2020 zahrát poslední turnaj 7. ročníku celkem 32 hráčů. Nováčkem série byl opavský hráč Roman Jenšovský. V nižších patrech tabulky byl ve hře postup mezi 24 nejlepších hráčů v základní části, což zaručuje postup do velkého finále a v horních patrech se bojovalo o možnost být nasazen v tomto finále a vyhnout se pomyslně těm nejsilnějším hráčům.

V první rundě po pozvolném začátku se krásně rozjel Vašek Bařina a dvě dvoustovky v řadě znamenaly nastavení laťky hodně vysoko. Hozený ručník od Vaška zvedla a krásnou hrou si postup do finále vybojovala Pavlína Maléřová. Třetím nejlepším v této rundě byl Pavel Varhaníček.

Hráči druhé rundy se nechtěli nechat zahanbit a pustili se do překonání krásných výsledků soupeřů z první rundy. Nakonec se největší boj rozhořel mezi Honzou Filušem a Ráďou Januszem. Vítězně z tohoto souboje nakonec vyšel o pouhé dvě kuželky Honza Filuš a tímto vítězstvím potvrdil své vítězství v základní části. Bronzovým hráčem v této rundě byl Franta Klus. Nejvyšší nához výkonem 218 patří dnešnímu vítězi.

Štěstí se tentokrát usmálo na Jardu Kubiczka a Péťu Adamce. Do restaurace Magnolie v Orlové tentokrát vyráží hráč na osmém místě, na kterém nám nakonec skončil Franta Klus.

Skončila nám základní část a 24 nejlepších hráčů se může těšit na finále, které si zahrajeme 9.2.2020 od 09.00 hodin v herně Bowling SKY Ostrava. Vítězem je Honza Filuš, druhý končí Jarda Kubiczek a třetí místo určitě sluší Láďovi Horákovi. Nasazenou šestici ve finále ještě doplní Milan Motyka, Radim Janusz a Dana Klusáčková. Prvním smutným nepostupujícím čekající na svou šanci je Pavlík Karkoška, takže kdybyste náhodou někdo nemohli hrát dejte určitě včas vědět. Finalisté budou dle pořadí v základní části automaticky napsáni do obsazovačky.

Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na hojnou účast v osmém ročníku, který nám s upraveným „progresivním“ bodováním začal už minulý týden. Druhý turnaj se hraje ve čtvrtek  20.2.2020 od 18.00 hodin.