Honza Kolář st. vítězem 11. turnaje BBO Leifheit tour

1.-3. místo

11. turnaj se konal v Kladně a zúčastnilo se ho 48 hráčů. Kvalifikaci s přehledem ovládla juniorka Anička Petáková (960) následována Petrem Heligrem (927), oba si vybojovali přímý postup do finále. Posledním, šestadvacátým postupujícím do semifinále byl Saša Ladžov (785), další čtyři hráči si vybojovali postup přes Desperado: Jan Vořechovský, Jan Suchánek, Dušan Závladský a Tomáš Gurgul. Z třicítky semifinalistů postupovalo do finále 14 hráčů, ke kterým se připojili 2 přímo postupující, Anička s Petrem. Dvě hry určily vítěze a tím se stal po náhozech 247, 212 Honza Kolář st., druhé místo obsadil Roman Souček (223, 212), třetí Sváťa Závladská (192, 226) a čtvrté Anička Petáková (188, 192). Cenu za nejvyšší nához (290) převzal Štěpán Heligr, cenu útěchy Romana Vořechovská, oceněni byli také hráči do 10. místa, 3 nejlepší ženy, 3 senioři, 3 junioři do 15 a do 18 a nejlepší hráči kategorií A - J.

Nejlepší ženy: Sváťa Závladská, Jana Kocmanová, Jana Schönová

Nejlepší senioři: Vláďa Hübst, Jirka Květoň, Vlasta Ševčík

Nejlepší junioři do 15: Anička Petáková, Lukáš Jelínek, Ondra Král

Nejlepší junioři do 18: Evžen Kish, Lukáš Gurgul, Štěpán Heligr

Kategorie A - J:

Jan Kolář st. (A), Sváťa Závladská (B), Roman Souček (C), Anička Petáková (D), Lukáš Gurgul (E), Ondra Král (F), Lukáš Jelínek (G), Jana Šípková (H), Pepa Vondra ml (J). Kategorie I nebyla zastoupena.

Hráči také sbírali body do celoročního žebříčku. Po ukončení série budou oceněni 3 celkově nejlepší hráči série BBO Leifheit tour (započítává se 7 nejlepších výsledků), ale i 3 nejlepší hráči každého centra (započítávají se 3 nejlepší výsledky v daném centru). Pořadí v Chomutově a v Kladně je již definitivní, nejlepší hráči Pardubic budou známi 12.7., kdy se koná poslední turnaj série, obsazovačka zde. Zde je BBO video.

Konečné pořadí Chomutov: Vlasta Ševčík (220 b), Petr Holubčák (210 b), Karel Růžička (182 b)

Konečné pořadí Kladno: Vlasta Ševčík (209 b), Jan Kolář st. (192 b), Jan Vořechovský (183 b)

Průběžné pořadí Pardubice: Milan Rechtorik (220 b), Dana Hanušová (181 b), Fr. Brokeš st. (165 b)

Průběžné pořadí celkové: Vlasta Ševčík (509 b), Milan Rechtorik (412 b), Michal Janovský (390 b)