Hráčem Xbowlingu ValMez roku 2019 je MILAN KRČMA ml.

Hráč roku 2019 - Milan Krčma

Poslední turnaj v roce 2019 se v Xbowlingu ValMez odehrál v neděli 15. prosince. Čest uzavřít vydařenou sezónu měl dvanáctý díl bowlingové série VALAŠSKÉ DEVÍTKY s měšcem. Nakonec se k turnaji dostavilo, po odhlášení na poslední chvíli, pouze 26 hráčů, ale i tak byl tento finálový turnaj opět parádní.

KVALIFIKACI rozjela výborně již v předehrávce Bobina Korytářová (924 b.). V první rundě zahráli ještě o něco lépe Jarda Mičkal (956 b.) a Petr Roubalík (946 b.) a usadili se v čele tabulky a svá postavení si udrželi i po druhé kvalifikační rundě. Jenže v třetí rundě zahrála opravdu famózně Lenka Zvěřinová (1081 b.) a její čtyři hry přes 250 bodů ji katapultovaly s obrovským náskokem do čela tabulky. Na čtvrté místo se prodral Jirka Křížan (931 b.), pátá skončila díky vyššímu náhozu Maruška Hermanová (928 b.) a Radek Capil se stejným počtem bodů uzavřel TOP šestku. Bobina tak skončila těsně sedmá. Vůbec se nedařilo vedoucímu hráči série Milanu Krčmovi ml. (785 b.), který skončil na 19. místě, čili se v tuto chvíli stal prvním nepostupujícím. Jenže štěstěna stála tentokrát na jeho straně. Již před svým startem oznámil Petr Roubalík, že odehraje pouze kvaldu, aby se mohl věnovat na 100% organizaci turnaje a tímto bylo jasné, že Milda v turnaji bude pokračovat a nadále tak i bojovat i titul hráče roku. Tím pádem se prvním nepostupujícím stal František Buček (774 b.). Cenu útěchy za 26. místo si pak převzala Žanda Hubertová.

Jako již tradičně přišlo po kvalifikaci na řadu LOSOVÁNÍ MAŠCE, které bylo tentokrát i přes početnou účast žen pouze mužskou záležitostí. Hodinový poukaz určený pro Lucky playera si odnesl Lukáš Vávra. Štěstí si usmálo na Františka Bučka, který má u nás na recepci schovanou obálečku s částkou 215,- Kč za třetí pořadí. V druhém pořadí byla částka 325,- Kč a pro tu si s úsměvem přišel Ondra Trojek. A vše vyvrcholilo při vylosování lístečku se jménem hráče, který bral 540,- Kč za první pořadí. A moc jsme to přáli našemu Svaťovi Pavlíčkovi.

Dvě SEMIFINÁLOVÉ hry, ke kterým se přičetl průměr z kvalifikace, rozhodly o finálové dvanáctce. Nejlépe tento step zvládli Radek Capil (733 b.), Jirka Křížan (731 b.), Víťa Hasník (727 b.), Tomáš Helešic (716 b.), Bobina Korytářová (695 b.), Lenka Zvěřinová (688 b.) a společně s touto šesticí se mohlo na finále těšit dalších šest hráčů. Se soutěží se bohužel musely rozloučit Iva Fojtíková, která tak ztratila šanci bojovat o celkové vítězství, Nela Capilová, Katka Mičkalová a také pánové Lukáš Vávra a Láďové Stodůlka a Jurča. Z této fáze je potřeba zmínit ještě jedno jméno. Lojzík Horák zahrál parádně první hru, když jako jediný v celém turnaji uhrál plný počet 300 bodů. Ta druhá byla o trošinku slabší, 138 bodů, ale i tak s odřenýma ušima proklouzl do finále.

Karty pro velké FINÁLE prosincového MASTERS byly rozdané, čtyři z pěti kandidátů na celkové vítězství byli ve hře a my jsme se mohli těšit na poslední tři soutěžní hry roku 2019. A bylo to opravdu pravé SUPERFINÁLE se vším všudy. Hned v úvodní hře šest hráčů napálilo více jak 250 bodů, takže o nějakém náskoku či dokonce favoritu na vítězství nemohla být ani řeč. A o moc moudřejší jsme nebyli ani po druhé hře. Tady již budeme ale trošku konkrétnější. Přes 500 bodů na dvě hry měli hned čtyři hráči a to Vítek Hasník (510 b.), Jarda Mičkal (508 b.), Tonda Váňa (507 b.) a Tomáš Helešic (506 b.). Ve čtyřech bodech hned čtyři borci a ještě s takto vysokými čísly, to jsme tady už dlouho neměli, a jestli vůbec kdy měli. Rozhodnutí přinesla až závěrečná hra a to byla také podívaná. V nasazeném tempu bohužel nevydržel jako první z této čtyřky Jarda Mičkal (197 b. – celkem 705 b.) a musel se i přes výbornou hru smířit až s konečným čtvrtým místem. Při vyhlašování čtvrté pozice se již z lavičky zvedal Tonda Váňa (206 b. – celkem 713 b.), ale zase si musel v údivu sednout, že to není on, ale Jarda. S neskrývaným úsměvem si pak Tonda přišel pro ocenění za třetí místo v turnaji. Ještě vyrovnanější byl souboj o vítězství. Snad nikdo nevěděl, jak tato bitva dopadla, jen jeden počtář ano. A tím byl Víťa Hasník (254 b. – celkem 764 b.), kterému k vítězství nepomohla ani výborná závěrečná hra. Bohužel opět v jeho případě platilo, že lepší je nepočítat a hrát. Při vědomí, že hráč musí dát strike, to většinou dopadne úplně jinak, než si sám přeje. A máme tady jméno vítězného hráče. Tím, kdo se tentokrát výjimečně bavil a netvářil se pořád jako kakabus, byl Tomáš „Máchal“ Helešic (264 b. – celkem 770 b.). Parádně zvládnuté finále bylo odměněno po předlouhých 28 měsících vítěznou Skleněnkou. Ještě nám zbývá doplnit TOP šestku a nejlepší hráče kategorií, tedy kromě Áčka. Páté místo získal nakonec Milan Krčma (689 b.) a díky celkovému šestému místu se nejlepší ženou turnaje stala Lenka Zvěřinová (675 b.). Nejlepší hráčkou Kategorie B byla poprvé vyhlášena Katka Mičkalová.

Máme tedy za sebou závěrečný dvanáctý turnaj Valašské devítky a můžeme se pustit do rekapitulace celkového pořadí jednotlivých kategorií. Začneme Kategorií B. Vítězným hráčem se stal Láďa Stodůlka (176 bodů) a společnost mu dělaly dámy Dáša Capilová (164 bodů) a Irča Dorňáková (161 bodů). Trojice nejlepších žen byla stejná jako v roce 2018. Vítězství obhájila Iva Fojtíková (197 bodů) a druhé místo uhájila Nela Capilová (181 bodů) před třetí Maruškou Hermanovou (178 bodů). V hlavní Kategorii A byl boj opravdu až do konce. Variant bylo mnoho, ale nakonec vše dopadlo tak, jak to dopadlo. Po Tondovi Váňovi, Hráči roku 2016, Davidu Kleinovi, Hráči roku 2017 a 2018, tady máme nové jméno. Titul Hráč Xbowlingu ValMez roku 2019 získává zaslouženě Milan Krčma ml. (408 bodů), který po celý rok podával nejstabilnější výkony, což nakonec rozhodlo o jeho vítězství. Rok od roku stoupá celkovým pořadím druhý Radomír Capil (401 bodů). Po 16. místě v roce 2016 přišlo 4. místo v roce 2017, 3. místo v roce 2018 a jak na tom bude Ráďa po zúčtování roku 2020? Celkové krásné třetí místo nakonec přece jen vybojoval Jirka Křížan (398 bodů), který vedl pořadí ještě po srpnovém turnaji. V září jej v čele vystřídal Milda Krčma a ten již před sebe do konce roku žádného hráče nepustil. Celkově čtvrtá skončila nejlepší z žen Iva Fojtíková (395 bodů), páté místo získal Tonda Váňa (394 bodů) a velmi ceněnou TOP šestku uzavírá Jarda Mičkal (392 bodů). Celkem se v letošním roce do soutěže zapojilo 87 hráčů, ovšem rekordních 102 hráčů z roku 2017 platí i nadále. Žen se zúčastnilo celkem 21 a i tady zůstává rekordní účast 27 hráček z roku 2017. Kompletní konečné pořadí v jednotlivých kategoriích si můžete stáhnout ZDE.

A to už je z poslední letošní Valašské devítky s měšcem vše. Nová, v pořadí již pátá celoroční série, začíná v neděli 26. ledna 2020 a my se v Xbowlingu ValMez těšíme na další krásné boje. Obsazovačka je samozřejmě již pro Vás připravena. Všem hráčům děkujeme za krásná nedělní bowlingová odpoledne, přejeme krásné a pohodové svátky vánoční a hodně zdraví a štěstí v roce 2020.