Ivanka Fojtíková obhájila lednové vítězství

Nádherný nedělní bowlingový den zažil Xbowling Valašské Meziříčí 7. února 2016. Vynikající účast 20 hráčůse sešla k únorovému Valašskému amatérskému kotúlání. Tím dali místní hráči jasně najevo, že tento turnaj si najde své příznivce a věříme, že se začlení do pravidelných bowlingových turnajových sérií, které budou mít svou tradici a hlavně prestiž. Turnaje se zúčastnilo také 5 žen a jak je již tady ve ValMezu zvykem, byly ozdobou turnaje. Kromě toho nás poctili účastí i 2 hráči ze sesterské herny z Tišnova, pánové Kolaříkové

Pravidla turnaje jsou jednoduchá. Každý hráč odehraje v kvalifikaci 6 her a nejnižší z nich se škrtá. Takže každý z hráčů si mohl dovolit jednu úletovou hru směrem dolů, dvě již naopak téměř jistě znamenaly konec nadějí z postupu do finálové TOP desítky. Nejlépe zvládla kvaldu výborně hrající Anička Stromšíková – 1002 bodů, která své hry ozdobila ještě nejvyšším náhozem celého dne, krásných 228 bodů. Za ni se do první šestky naskládali hráči následovně. 2. Ivanka Fojtíková – 995 bodů, 3. Tomáš Kolařík – 944 bodů, 4. Petr Mikliš – 936 bodů, 5. Franta Folta – 907 bod a na 6. místě skončil náš nový bowler, Víťa Hasník – 894 bodů, který se však vzdal účasti ve finále. Prvním nepostupujícím se pak stal Jarda Kolařík – 848 bodů.

Ve finále pak již byl boj o každý bodík a výsledky byly tentokrát hodně vyrovnané a těsné. Nakonec se z již druhého vítězství a lednové obhajoby radovala Ivanka Fojtíková, když ve finále, hraného na 2 hry, zahrála 361 bodů. A tak pánové opět jen ronili slzy….. Na 2. místě skončil hráč ostřílený z ABL Petr Mikliš st. – 354 bodů a z bedny se mohl konečně těšit Radek Capil – 337 bodů, který tak konečně zúročil svou tréninkovou píli. DoTOP šestky se ještě vešli 4. Filip Brabec – 335 bodů, 5. Rosťa Konvičný – 325 bodů a 6. nestárnoucí Franta Folta – 322 bodů.

A to by tak asi bylo z dnešního bowlingového klání vše. Děkujeme všem hráčům za výbornou atmosféru, která vládla po celý turnaj a těšíme se na další pokračování Valašského amatérského kotúlání, které se uskuteční opět v neděli od 10:00 hodin a bude to 6. března 2016Obsazovačka je již otevřena. A nyní již všichni netrpělivě vyhlížíme ke středě 10.2.2016, kdy v 17:30 hodin startuje 3. liga ABL ValMezu. A nejen to. Máme také první přihlášené týmy do 4. ligy ABL, tak kdo ještě váhá s přihlášením, má nejvyšší čas. Protože tato skupina bude mít svůj start začátkem března.